[6/183] 15 lat ŚDS w Ustrzykach Dolnych

Drukuj
Dodano: sobota, 29 lipiec 2017

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ustrzykach Dolnych obchodził w czerwcu piętnastą rocznicę powołania do pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Powiększ

Na uroczystą galę z okazji jubileuszu przybyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, kierownicy zaprzyjaźnionych ŚDS-ów z województwa podkarpackiego, a także przyjaciół ustrzyckiego Domu ze Słowacji i Ukrainy.

Powiększ

Gośćmi honorowymi byli Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch i dyrektor Wydział Polityki Społecznej Małgorzata Dankowska. Dyrektor ŚDS Ryszard Urban przedstawił blisko godzinny materiał filmowy dokumentujący pracę i osiągnięcia podopiecznych i uczestników ośrodka.

– Przez piętnaście lat działalności wiele zmieniło się w naszej pracy, podejmowaliśmy działania, które służą przede wszystkim osobom niepełnosprawnym. Chcę im serdecznie im dzisiaj podziękować i pogratulować sukcesów, jakie osiągnęli. To wszystko to Wasza zasługa – mówił Ryszard Urban.

Gratulacje i życzenia składał inicjator powstania ośrodka były burmistrz Ustrzyk Dolnych Henryk Sułuja.

– Widzieliśmy wtedy potrzebę i konieczność powołania Domu. Kiedy powstały takie możliwości szybko podjęliśmy decyzję. Dzisiaj cieszę się ze wszystkimi z Państwa sukcesu i gratuluję wam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego – gratulował Henryk Sułuja.

Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch wręczył długoletnim pracownikom ŚDS przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medale za Długoletnią Służbę, które otrzymali złote: Teresa Bugaj, Zofia Wójciszyn, Ryszard Urban, Witold Kumuda i Zbigniew Bulwan. Srebrny Medal otrzymała Irena Górska, a brązowy Elżbieta Bator, Joanna Wójcik i Agnieszka Tokarczyk. Gratulując odznaczonym Piotr Pilch mówił jak ważną funkcję pełnią w swej pracy, a także o wielkiej roli, jaką pełnią w opiece i pomocy dla osób niepełnosprawnych. Były życzenia i gratulacje od wszystkich: podkarpackich ŚDS-ów, służb mundurowych, i wszystkich, którzy współpracują z i dla ośrodkiem.

Zwieńczeniem części oficjalnej był olbrzymi tort z wielkim lukrowym napisem „XV lat ŚDS", który wespół dzielili Ryszard Urban i Magdalena Łysak-Bulwan. Torta nie zabrakło dla nikogo.

Później była już tylko zabawa, zabawa...

mazmar

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u