[3/180] Rozmowy o bezpieczeństwie

Drukuj
Dodano: niedziela, 23 kwiecień 2017

7 marca w Ustrzyckim Domu Kultury odbyła się kolejna już debata na temat bezpieczeństwa w regionie organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Ustrzykach Dolnych. Policjanci poinformowali o nowej aplikacji na telefony komórkowe „Moja Komenda", a także o efektach prowadzonej od września 2016 r. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powiększ

Komendant Powiatowy Policji nadkom. Piotr Mazur przedstawił podstawowe dane o pracy Policji w Ustrzykach Dolnych. Przestępczość na terenie powiatu systematycznie spada. W 2013 r. przestępstw stwierdzonych było 438, przy wykrywalności 347, a dane na 2016 r. wskazują poziom 243 przestępstw, wykrywalność wynosiła 198. W 2016 r. zatrzymano z różnych przyczyn 65 praw jazdy i 566 dowodów rejestracyjnych. Najwięcej przestępstw drogowych dokonano w Ustrzykach Dolnych - 28, w Czarnej 4, a 8 w Lutowiskach. Ogółem zdarzeń drogowych w 2016 roku było 290. W zdarzeniach tych rannych zostało 18 osób, nie było ofiar śmiertelnych.
Nielicznie przybyli mieszkańcy Ustrzyk wskazywali na konieczność wzmożenia kontroli i ilości patroli w godzinach nocnych, a w szczególności na osiedlu PCK, gdzie niemal systematycznie dochodzi do zakłóceń ciszy nocnej.
W drugiej części spotkania oficer prasowy policji mł. asp. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba poinformowała zebranych o nowej aplikacji na telefony komórkowe pn.: „Moja Komenda". Aplikacja pozwala na szybki kontakt z właściwą dla miejsca zamieszkania lub pobytu komendą policji, z dzielnicowym, lub możliwość uzyskania niezbędnych informacji. Program jest bezpłatny i można ściągnąć go na telefon za pomocą „App Store" lub „Google play".
Aleksandra Wołoszyn-Kociuba poinformowała o efektach prowadzonej na stronach internetowych Policji Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na terenie powiatu bieszczadzkiego w 2016 r. odnotowano 166 zgłoszeń, z czego 20 zgłoszeń zostało potwierdzonych, natomiast 146 nie potwierdzono. Jak zapewniano wszystkie zgłaszane sprawy są podejmowane do rozpoznania, zarejestrowane zgłoszenia dotyczyły złego parkowania aut w mieście, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a nawet wycinania drzew na posesjach.
– Spotkania na temat bezpieczeństwa organizujemy cyklicznie i służą one do informowania lokalnych społeczności o prowadzonych przez Policję działaniach, ale również pozyskiwania informacji o oczekiwaniach wobec Policji.

msm

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider



 Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u