[1/194] „Mobilna robotyka pod lupą” w „jedynce”

Drukuj
Dodano: piątek, 01 marzec 2019

Podsumowanie projektu „Mobilna robotyka pod lupą" realizowanego przez Stowarzyszenie Copernicus oraz Szkołę Podstawową nr 1 odbyło się 20 grudnia. Projekt realizowany był w terminie od 17 września do 17 grudnia 2018 r., a finansowany przez Ośrodek „Działaj Lokalnie" Fundacji Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych.

Powiększ

Działania związane z projektem podsumowano w obecności dyrektora szkoły, a zarazem prezes Stowarzyszenia Copernicus Krystyny Jasińskiej oraz zaproszonych gości: w imieniu burmistrza Ustrzyk Dolnych: Janiny Sokołowskiej, Lucyny Sobańskiej z Fundacji Bieszczadzkiej, dyrektorów i nauczycieli partnerskich szkół podstawowych, uczniów, którzy brali udział w projekcie i wolontariuszy.

Powiększ Powiększ

Koordynator Lucyna Lupa przedstawiła cele, działania oraz rezultaty projektu. Zebrani obejrzeli też film, będący krótką relacją z warsztatów robotycznych w poszczególnych szkołach. Następnie głos zabrała Lucyna Sobańska, dzieląc się wrażeniami z realizacji projektu oraz Janina Sokołowska, która odczytała list od burmistrza.

Szkoły podstawowe, jako partnerzy projektu – otrzymały certyfikaty udziału w projekcie, wolontariusze zaś otrzymali podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
Przypomnijmy, że projekt „Mobilna robotyka pod lupą" polegał na wyjazdach do szkół wiejskich w celu przeprowadzenia warsztatów z programowania i robotyki. Wolontariusze razem z opiekunem – koordynatorem projektu odwiedzili szkoły podstawowe w Łobozewie, Ropience, Ustianowej, Wojtkowej, Łodynie i Hoszowie. Przekazywali młodszym kolegom ze szkół wiejskich tajniki programowania i robotyki w ich macierzystych szkołach.
Celem projektu było rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności, promocja i upowszechnianie wiedzy i umiejętności z programowania i robotyki wśród dzieci i młodzieży w środowisku bieszczadzkim. Chcieliśmy przekonać odbiorców, że programowanie nie jest trudne i można przy tym się dobrze bawić. Podzieliliśmy się naszą wiedzą, pomysłami i umiejętnościami z dziećmi z małych środowisk.

Działania związane z projektem opierały się na: przygotowaniu materiałów promocyjnych: baner, plakaty, zakładki, ulotki, zakupach: laptopy, tablet, zestaw edukacyjny, robot Ozobot; zorganizowaniu w hali sportowej „Dnia z robotyką" dla szkół gminnych oraz ustrzyckich. Impreza edukacyjna odbyła się 10 X 2018 r.; wyjazdach do gminnych szkół podstawowych: 12.10. – Łobozew, 19. 10. – Ropienka, 26. 10. – Ustianowa, 16 11. – Wojtkowa, 23. 11. –Łodyna, 30 11. – Hoszów.

Na warsztatach młodzi konstruktorzy budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty. Były to zajęcia praktyczne, uczniowie pracowali z zestawami edukacyjnymi Lego WeDo 2.0, Lego Mindstorms EV3 oraz Ozobotami.
Dziękuję wszystkim partnerom – szkołom podstawowym za udział w realizacji projektu, dyrekcji i koleżankom ze Stowarzyszenia „Copernicus" za pomoc i wsparcie oraz wolontariuszom – uczniom z kl. VI a i VIII a.

Autor: Lucyna Lupa

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u