Aktualności

Aktualności związane z najważniejszymi wydarzeniami w powiatach Bieszczadzkim i Leskim.


[1/194] Odszedł zbyt szybko

Zmarł Andrzej Kotowicz. Działacz partyjny, pracownik gminnych samorządów w Solinie i Olszanicy. Nade wszystko jednak, człowiek pióra. Pisał do pierwszej prywatnej gazety w Bieszczadach „Kuriera Bieszczadzkiego", pisał też, aż do ostatniego numeru wydawanych również przeze mnie „Naszych Połonin". Miał w obu tych tytułach stały, dobrze przyjmowany przez czytelników felieton „Zezem". W czasie gdy pracowałem w radiu „Bieszczady" wciągnąłem tam też Andrzeja. Wszystko to przerwała zbyt szybka śmierć. Wielka szkoda.

[1/194] Od redakcji

Miniony rok to zły rok dla „Naszych Połonin". Zostałem restauratorem i nawet w najgorszych snach nie przewidywałem, że ta praca zajmuje aż tyle czasu. Praktycznie byłem gościem w domu. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że chyba przyszła pora na zamknięcie gazety.

[1/194] Nowy sprzęt RTG dla szpitala

W ustrzyckim Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej oddano do użytku dla pacjentów cztery nowoczesne aparaty rentgenowskie: rentgen płucno-szkieletowy, rentgeny dentystyczne: panoramiczny i zębowy, oraz rentgen przyłóżkowy, który obsługiwać będzie chorych bezpośrednio na oddziałach.

[1/194] Drugie Święto Kresowian w Bieszczadach – Rzecz o sile więzi i wspomnień

W dniu 11 stycznia 2019r. w Ustrzykach Dolnych odbyło się Drugie Święto Kresowian. Były wspomnienia, wspólne kolędowanie i plany na przyszłość. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mieliśmy okazję wspólnie świętować. Ktoś zapyta, dzięki jakim wydarzeniom święto to stało się faktem?

[1/194] Uczniowie z Bieszczadzkiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych ratują dzieci na świecie!

Bieszczadzki Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

[1/194] „Wołanie przestrzeni – o nieistniejącej krainie”

„Wołanie przestrzeni – o nieistniejącej krainie" – taki tytuł nadali pomysłodawcy projektowi, który od maja realizuje Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych. Pod tą nazwą kryje się chęć przywołania historii i kultury Bojków – ludzi, którzy w znakomitej większości, wskutek zawirowań historycznych zmuszeni byli do opuszczenia Bieszczad. Jedynie niewielka część wysiedlonych powróciła na dzisiejsze tereny powiatu bieszczadzkiego. W związku z tym realizatorzy postanowili połączyć historię i nowoczesność na kilka nowatorskich sposobów.

[1/194] Zintegrowani w WTZ

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektu „Zintegrowani" skierowanego do osób niepełnosprawnych.

[1/194] WOŚP w Ustrzykach i Lesku

Podczas tegorocznego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lesku i Ustrzykach Dolnych łącznie 88. wolontariuszy kwestowało na ulicach pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W dwóch bieszczadzkich miastach zebrano rekordową kwotę ponad 55,30 tys. zł, z czego 23,70 tys. to suma z Ustrzyk Dolnych.

[1/194] Kim będę w przyszłości?

W siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Powiatowego Urzędu Pracy w Ustrzykach Dolnych zatytułowanym: "Kim będę w przyszłości?".

[1/194] „Mobilna robotyka pod lupą” w „jedynce”

Podsumowanie projektu „Mobilna robotyka pod lupą" realizowanego przez Stowarzyszenie Copernicus oraz Szkołę Podstawową nr 1 odbyło się 20 grudnia. Projekt realizowany był w terminie od 17 września do 17 grudnia 2018 r., a finansowany przez Ośrodek „Działaj Lokalnie" Fundacji Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych.

[1/194] Projekt Kadet

Uczniowie klas mundurowych Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych z Ustrzyk Dolnych ze swymi kolegami z miejscowości Elektreny na Litwie uczestniczyli w realizacji projektu Kadet o tematyce wojskowej w ramach programu „Erasmus+".

Facebook Likebox Slider



 Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u