[1/194] Uczniowie z Bieszczadzkiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych ratują dzieci na świecie!

Drukuj
Dodano: piątek, 01 marzec 2019

Bieszczadzki Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Powiększ

„Wszystkie Kolory Świata" to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata" wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Nasza placówka brała już udział w akcji #GoBlue polegającej na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich podejmowanych działaniach. W ten sposób skierowaliśmy uwagę na dzieci i ich prawa, a wszystko to w związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Podczas akcji #GoBlue wszystkim przypomniano prawa dzieci. W krótkich prezentacjach zaprezentowane zostały codzienne problemy dzieci z siedmiu kontynentów. Jeszcze w grudniu zbieraliśmy informacje i materiały potrzebne do uszycia lalek. Poprosiliśmy o wsparcie naszych działań niektóre instytucje i osoby prywatne. ,,W grupie siła!''. Sami nie damy rady, a chcemy, by nas było jak najwięcej, gdyż cel podejmowanych działań jest szlachetny. Do 1 lutego będziemy mieli wszystkie magiczne lale. Teraz ciężko pracujemy nad ich wykonaniem. Kiedy już uda nam się wykonać zaplanowane projekty, urządzimy spotkanie z ,,Wszystkimi Kolorami Świata''. Zapraszamy na nie serdecznie wszystkie życzliwe osoby, którym los dzieci nie jest obojętny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu wybranej lalki w kwocie 10zł. Pozyskane w ten sposób pieniądze zgodnie z regulaminem zostaną przekazane Stowarzyszeniu UNICEF na zakup szczepionek dla najbardziej potrzebujących.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Serdecznie prosimy o gorące serca i wsparcie naszych działań, które ułatwią życie potrzebującym dzieciom.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u