[7/184] Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Michaliny Szul

Drukuj
Dodano: niedziela, 17 wrzesień 2017

Niecodzienną uroczystość obchodziła pani Michalina Szul, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Okazja ku temu była bardzo wyjątkowa, czcigodna jubilatka w dniu 17 lipca 2017 roku ukończyła 100 lat!

Powiększ

Pani Michalina Szul urodziła się 17 lipca 1917 r. w Krościenku koło Lwowa, gdzie się wychowywała. Wojenne tułacze losy Polaków nie ominęły i jubilatki. Los sprawił, że po wojnie spod Lwowa zawędrowała w Bieszczady. Osiedliła się w Jabłonkach w dzisiejszej gminie Baligród. Tu pracowała gotując posiłki dla pracowników leśnych, aż do emerytury. W Jabłonkach wyszła za mąż. Dzisiaj jest wdową, ale nie jest samotna, są przy niej zięć z wnuczką i wnukiem, a także sześcioro prawnuków.

– W Domu Pomocy Społecznej w Moczarach pani Michalina mieszka od 2011 roku. Jest osobą religijną, bardzo lubianą i powszechnie szanowaną. Jest to już trzecia stulatka w historii DPS w Moczarach. Pani Michalinie życzymy wielu wielu jeszcze pogodnych lat życia, takich, jaką jest ona sama na co dzień i cieszymy się, że jest tu dzisiaj razem z nami. Wszystkiego najlepszego pani Michalino! – mówił dyrektor Domu Stanisław Leszega.

Z okazji swych setnych urodzin pani Michalina przyjęła wielu gości z życzeniami kolejnych lat życia w zdrowiu. Z życzeniami przybyła sekretarz Starostwa Bieszczadzkiego Barbara Pasionek wraz z kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Magdaleną Wojtasik. Gratulacje złożyli burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marzeną Cielecką, a także kierownikiem wydziału świadczeń emerytalno-rentowych ZUS Elżbietą Drwięgą. Wielkim wzruszeniem dla czcigodnej jubilatki były wiązanki kwiatów, którymi została obsypana przez opiekunów i współmieszkańców DPS-u, a także tort ze świeczkami tworzącymi liczbę sto.
Warto wspomnieć, że 12 lipca 2017 roku setne urodziny obchodziła pani Henryka Kluczewska, mieszkanka Ustrzyk Dolnych.
Serdecznie gratulujemy tak pięknych jubileuszy, życzymy paniom Henryce i Michalinie na kolejne lata dużo dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu... wielu lat w szczęściu i zdrowiu.

msm

 

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u