[7/184] Pierwszy dzień wakacji na sportowo z Promykiem Nadziei

Drukuj
Dodano: niedziela, 17 wrzesień 2017

W dniu 24 czerwca 2017 r. Bieszczadzkie Stowarzyszeni na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Promyk Nadziei" na sportowo rozpoczął wakacje, a wzięły w nim udział dzieci i ich rodzice z Ustrzyk Dolnych i z Gminy Lutowiska.

Powiększ

Podopieczni Stowarzyszenia rozpoczęli wakacje inscenizacją „Chrońmy ptaki w Bieszczadach". Był to dzień otwarty dla wszystkich, którzy byli chętni do udziału w drużynowych i indywidualnych konkursach i zabawach sportowych z nagrodami, w których wykorzystano wiedzę o ptakach. Podopieczni „Promyka Nadziei" brali udział w różnych konkurencjach razem z dziećmi bez problemów zdrowotnych. Przeprowadzono 14 konkursów i konkurencji sportowych, a wśród nich te, które wymagały szybkiej orientacji i sprytu, a były to: „ptaszki w gniazdach, ptaszki z gniazd", „sprytne ptaki", „łapanie muszek", „bociany łapiące muszki", „sprytna kukułka", „sroka złodziejka", „kukułka" - zbieranie jajek-piłeczek na czas, „skoki wróbelka", układanie dużych puzzli o ptakach na czas.

Powiększ

Konkurencje przeprowadzane były do rytmu przy współudziale DJ-a – pana Mirka, który nadawał tempo rozgrywkom, a dotarł do Promyka aż z okolic Sanoka.
Konkurencje przeprowadzane były w ramach projektu dofinansowanego przez Powiat Bieszczadzki, jako realizacja zadania publicznego - upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Miało charakter innowacyjny, wiedza ekologiczna została połączona z przyborami praktycznego działania: obręczami, piłeczkami, krążkami, woreczkami. Dzieci w konkurencjach sportowych naśladowały różne ptaki tj. ich zwyczaje, zachowania, poruszanie się.

Powiększ

Członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla wszystkich uczestników słodki bufet i czerwcowe grillowanie, natomiast właściciele ustrzyckich sklepików, Nadleśnictwo, Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych przekazali gadżety do worka szczęścia. Każdy mógł z zamkniętymi oczami wyjąć coś ciekawego na pamiątkę z tego dnia.
Różne słodkości zostały przyniesione również przez rodziców dzieci uczestniczących w rozgrywkach spoza „Promyka Nadziei".
Największą fascynację sprawiły medale złote, srebrne i brązowe za zajęcie pierwszych trzech miejsc w różnych konkurencjach.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim sponsorom, a w szczególności Starostwu Powiatowemu, które przekazało na realizację zadania 1500,00 zł i kwotę uzupełniającą 300,00 zł na zakup nagród i słodkości dla dzieci.
Przez organizację Pierwszego Sportowego Dnia Wakacji Stowarzyszenie nabyło kolejne doświadczenie do realizacji tego typu zadań.
Policjanci KPP w Ustrzykach Dolnych udzielili wszystkim cennych wskazówek na temat bezpiecznych wakacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo".
Mamy nadzieję, że tak jak pierwszego dnia wakacji dzieci aktywnie będą wykorzystywać swój czas wolny, a niepełnosprawność ich kolegów i koleżanek nie będzie przeszkodą, aby dobrze i czynnie razem się bawić.
Zadanie realizowane było na placu przed budynkiem siedziby Stowarzyszenia przy ul. Wyzwolenia 7. Pogoda dopisała.

Stowarzyszenie „Promyk Nadziei"

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u