[5/132] Kolejni po KSU - Burek! Dobry Pies?

Drukuj
Dodano: niedziela, 22 lipiec 2012

KSU to już zespół instytucja, zespół legenda. KSU rozsławił Ustrzyki bardziej niż jakiekolwiek działania promocyjne. Nie dziw więc, że aktywny okoliczny rynek muzyczny długo nie mógł wykreować grupy, która mogła by być alternatywą dla KSU.

Próbowało setki zespołów z Ustrzyk, Leska, Sanoka jednak żaden z nich mimo chwilowej lokalnej sławy nie przekroczył poziomu przyzwoitej amatorszczyzny. Jeśli już jednak było prawie profesjonalnie pod względem muzycznym to brakowało przysłowiowego ducha, który pozwoliłby porwać w szaleńcze pogo tłumy. W 1994 roku w Zagórzu powstał zespół „Burek! Dobry Pies". Inicjatorem powstania grupy był Rysiek Pazur. Woli walki i chęci istnienia starczyło Burkowi na cały 1994 rok. Zespół postanawia się reaktywować w 2007 roku. Pazur robi to z muzykami z grupy „No Właśnie". Niestety historia Ryśka Pazura okazuje się historią zamkniętą tragicznie.

Nie stronił on od narkotyków, ale mało kto przewidział, że zdominują jego życie. Jego zwłoki znaleziono w 2007 roku na dworcu w Kielcach. Może jednak ta śmierć scementowała zespół, bo po uzupełnieniu składu zabrał się on za rzetelną robotę. Efektem takiego praktycznie profesjonalnego podejścia było nagranie materiału, który ukazał się w 2010 roku na płytce „PKP Demo EP". Płytę poprzedził pierwszy po przerwie koncert, który w 2009 roku Burek zagrał w Ustrzykach Dolnych. Co, lub kto wiąże jeszcze Burka z Ustrzykami - otóż wiąże z nimi nagranie płyty w studiu „Nora" Łukasz Kamińskiego oraz Krecha ustrzycki perkusista Burka. Prócz Krechy w zespole grają Sołtys- wokal, Bodzio- gitara, Arti- bas.

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Po wydaniu płyty, koncertach członkowie zespoły postanawiają zmierzyć się z innymi zespołami w dużym rockowym festiwalu w Cieszanowie. Wysłany materiał zostaje oceniony pozytywnie przez jurorów festiwalu i z pośród 103 zespołów „Burek! Dobry Pies" przechodzi do finału bez eliminacji. Nazwa zespołu pojawia się na festiwalowych plakatach obok takich sław jak „T.love", „Coma", „Kukiz-Piersi", „Apteka", „Farben Lahre" i wielu innych.

W Internecie pojawia się teledysk do dynamicznego utworu „Polska B" pochodzącego z kolejnej płyty o tym samym tytule.

Powiększ

Wydaje się, że nareszcie pojawiła się grupa, która obok KSU, będzie pozytywnie kojarzona z Bieszczadami.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u