[9/186] Inwestycje drogowe w Powiecie Leskim

Drukuj
Dodano: niedziela, 12 listopad 2017

W Starostwie Leskim w czwartek 20 września podczas konferencji prasowej poinformowano o remontach, przebudowie mostów i dróg w powiecie leskim. W spotkaniu, które prowadził Starosta Leski Andrzej Olesiuk uczestniczyli: Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury poseł Bogdan Rzońca i dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Bogdan Tarnawski poinformowano o najbliższych realizacjach w zakresie infrastruktury drogowej na terenie powiatu.

Powiększ

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa drogi Lesko – Glinne, a zakończenie tej inwestycji planuje się na rok 2019. Planuje się przebudowę skrzyżowania obok leskiego centrum handlowego przy wjeździe do Leska od strony Zagórza, a dla zwiększenia bezpieczeństwa będzie budowane w tym miejscu rondo. Przebudowywana będzie odcinek drogi do leska Postołów – Lesko. W ramach modernizacji dróg krajowych przebudowywane i lokowane nowe chodniki i zatoczki autobusowe na terenie powiatu.
Przewodniczący Komisji Infrastruktury Sejmu RP poseł Bogdan Rzońca informował o pracach komisji dotyczących finansowania dróg lokalnych.

– Pracujemy nad budżetem na 2018 rok i jestem przekonany, że będziemy mogli dać dobrą informację dla samorządowców, że to, czego nie udało się uzyskać poprzez projekt poselski, uda się w innej formie i w przyszłym roku środki na drogi dotrą do samorządowców – informował Bogdan Rzońca.

Dyrektor oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski przedstawił zatwierdzony już program inwestycyjny na rozbudowę drogi krajowej nr 84 na odcinku Lesko – Glinne - 2,3 km. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 13,2 mln zł, a obejmuje on wzmocnienie budowy urządzeń technicznych, konstrukcji drogi, przebudowę skrzyżowania, kwestie związane z systemem odwadniania ciągu drogowo-pieszego, remont istniejących i budowę nowych chodników na odcinku blisko 2,5 km. Inwestycja będzie realizowana i finansowana w ciągu dwóch lat, a jej zakończenie planowane jest w 2019 r.

– Planujemy, że ogłoszenie przetargu nastąpi na przełomie lutego i marca przyszłego roku. W 2018 r. przewidujemy wykonanie inwestycji o wartości ponad 3 mln zł, a pozostała część inwestycji wartości ponad 10 mln zł zrealizowana zostanie w 2019 r. – informował dyrektor.

Nakłady na remonty i przebudowy dróg Lesko – Glinne i odcinka Postołów – Lesko wyniosą blisko 25,5 mln zł. Kwestie budowy chodników dotyczą nie tylko odcinka Glinne, ale powstaną one w Lesku, Glinnem, Uhercach, Olszanicy i Stefkowej. Planowane są również ułożenia nowych nawierzchni na drogach w Lesku i w Uhercach Mineralnych. Inne kwestie poruszane przez Bogdana Tarnawskiego dotyczyły połączenia ciągów pieszych ze ścieżkami rowerowymi od Postołowa, w Lesku, Uhercach Mineralnych i Glinnem. Łączna wartość wszystkich planowanych inwestycji wyniesie ponad 57,2 mln zł.

Marian S. Mazurkiewicz

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u