[11/188] Wbudowano akt erekcyjny nowej Komendy Powiatowej Policji w Lesku

Drukuj
Dodano: niedziela, 14 styczeń 2018

W dniu 28 listopada odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania w fundamenty Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Lesku przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych, parlamentarzyści a także przedstawiciele wykonawcy inwestycji.

Powiększ

Budowę rozpoczęto w lipcu tego roku, a jej zakończenie i oddanie budynku do użytku zaplanowano na 2019 rok. Wartość inwestycji zamknie się kwotą ponad 18,3 mln. zł. Nowoczesny obiekt, na miarę XXI wieku, sfinansowany będzie ze środków „Programu modernizacji Policji".

Komenda Powiatowa Policji w Lesku funkcjonuje w budynku wybudowanym w latach 30-tych XX wieku, a posadowiony jest na skarpie, która powoli się osuwa. Budynek nie spełnia również standardów przyjętych dla budynków policyjnych komend, nie ma w nim recepcji, pokoju przyjęć interesantów, szatni dla funkcjonariuszy czy archiwum.
Nowa Komenda Policji budowana jest na działce o powierzchni ponad 1,07 ha, przy trasie do Bezmiechowej i Sanoka. Działkę przekazało Starostwo Powiatowe. Dokumentacja techniczna i budowlana wraz z pozwoleniem na budowę została zaakceptowana w 2014 r., a prace ruszyły w lipcu 2017 r. i są finansowane z rządowego „Programu modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020". Zakończenie budowy planowane jest na rok 2019.

– Wybudowany zostanie budynek administracyjny o powierzchni użytkowej 2469 m kw. spełniający wszystkie standardy, jakie obowiązują w tym zakresie we współczesnej policji. W piwnicy mieścić się będzie czterostanowiskowa strzelnica ćwiczebna. Powstaną również: budynek garażowo – gospodarczy, kojce dla 2 psów służbowych, drogi dojazdowe, chodniki, parkingi i ogrodzenia. Całkowita wartość inwestycji to 18, 37 mln. zł – informował licznie zgromadzonych na uroczystości dziennikarzy Komendant Powiatowy Policji w Lesku podkom. Jacek Pączek.

Powiększ Powiększ

Na placu budowy zgromadzili się zaproszeni goście, wśród których byli parlamentarzyści Bogdan Rzońca i Paweł Uruski, przedstawiciele samorządowych władz powiatowych i gminnych i reprezentanci służb mundurowych, szefowie Komend Powiatowych Policji i policjanci z leskiej Komendy. W takiej asyście odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego. Na dokumencie podpisy złożyli m.in. insp. Małgorzata Borowik Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Sowa, Komendant Powiatowy Policji w Lesku podkom. Jacek Pączek, Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Lesko Barbara Krasulak, Starosta Leski Andrzej Olesiuk. Byli też przedstawiciele projektanta i wykonawców Konsorcjum „Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlanego w Krośnie S.A." oraz "KPB – Budownictwo sp. z o.o.".

Powiększ Powiększ

Poświęcenia umieszczonego w metalowej tubie aktu erekcyjnego dokonali duszpasterz podkarpackiej Policji, ks. Marek Buchman, z parafii w Lesku ks. prałat Mieczysław Bąk i dyrektor Ośrodka Caritas w Myczkowcach ks. Bogdan Janik. Akt erekcyjny zamknięty w metalowej tubie, w której umieszczone zostały również wydania lokalnych gazet, monety i fotografie, na których zapisano datę początku inwestycji. Tuba została wmurowana w fundamenty powstającego budynku.
Poświęcenia umieszczonego w metalowej tubie aktu erekcyjnego dokonali: duszpasterz podkarpackiej Policji, ks. Marek Buchman, z parafii w Lesku, ks. prałat Mieczysław Bąk i dyrektor Ośrodka Caritas w Myczkowcach, ks. Bogdan Janik.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u