GIRLSbyte ponownie w Ustrzykach Dolnych!

Drukuj
Dodano: czwartek, 01 luty 2018

W dniach 5-9 lutego 2018 wolontariuszki programu PROJEKTOR wolontariat studencki tworzące projekt społeczny GIRLSbyte odwiedzą Narciarską Szkołę Sportową Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych.
Pierwszego dnia będzie cyberbezpiecznie, uczniowie dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Kolejnego dnia zbudują interaktywne miasta z wykorzystaniem zestawów BeCreo. Największym hitem jak zwykle okażą się jednak warsztaty z klockami LegoMindstorms, podczas których uczestnicy zbudują i zaprogramują interaktywne roboty.
Który z nich tym razem zdobędzie mistrzostwo w wyścigach? Przekonamy się niebawem!

Kliknij, aby zapoznać się ze szczegółami »


Szczegółowy plan warsztatów »

GIRLS byte to 4 studentki informatyki i mechatroniki, które wiedzą jak ugryźć nowe technologie. Każda z nich specjalizuje się w innych dziedzinach. Łączy je jedno – własnym przykładem pragną zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, by kobieta stała się programistką czy administratorką sieci. Poznały się przez przypadek – w Poznaniu, podczas wolontariatu, 700 kilometrów od rodzinnego Rzeszowa. Dziś dzielą się swoją pasją, uczą i inspirują, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa odpowiedni wzorzec dla kształtującego swoje zainteresowania dziecka.

Powiększ

Akcja GIRLSbyte kierowana jest do dzieci z małych miejscowości, które mają ograniczony dostęp do nowych technologii. Wolontariuszki chcą pokazać szczególnie dziewczynkom, że nauka informatyki może być świetną zabawą. W Polsce bowiem jedynie 13% studentów informatyki to kobiety.

Powiększ

"Podczas zajęć uczymy programowania, budujemy roboty, tworzymy strony internetowe, instruujemy jak dbać o bezpieczeństwo w cyberświecie, przekazujemy wiedzę z algorytmiki, a przy tym świetnie się bawimy. Naszym głównym celem jest umożliwienie dzieciom przejścia z roli konsumentów technologii w rolę jej twórców oraz pokazanie narzędzi, które pozwolą im rozwijać się dalej samodzielnie. Równie istotne jest dla nas, by zachęcić dziewczynki do nauki informatyki, pokazując im, że również dla nich takie zajęcia mogą być ogromną frajdą i że nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwijały swoje zdolności techniczne. Uczymy współpracy, analitycznego myślenia i pobudzamy kreatywność. Umiejętności nabyte podczas naszych warsztatów są przydatne na wielu poziomach edukacji, a także w późniejszym życiu zawodowym."

Powiększ

Założycielki zespołu, zainspirowane wolontariatem, programem IT for SHE oraz dzięki platformie Zwolnieni z Teorii, która udostępnia szereg narzędzi do zarządzania projektem stworzyły akcję mającą na celu szerzenie konceptu STEM wśród dzieci i młodzieży.

Powiększ

"Nauka programowania to w rzeczywistości długa lista korzyści dla dziecka. Młody człowiek nie tylko poznaje nowe technologie, ale również zaczyna je rozumieć i wykorzystywać do własnych potrzeb. To jednak tylko część zalet płynących z naszych zajęć.. Programowanie uczy przede wszystkim logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Wspiera także kreatywność oraz pomaga odnaleźć się w świecie technologii. Można wręcz powiedzieć, że programowanie to inwestowanie w zawodową przyszłość dziecka."

Powiększ

W dniach 18-22 września wolontariuszki odwiedziły Zespół Szkół Publicznych nr 2 - Narciarską Szkołę Sportową w Ustrzykach Dolnych. Podczas tygodniowych warsztatów, w których uczestniczyły dzieci z 7-8 klas Szkoły Podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum zrealizowały zajęcia z robotyki, podczas których wspólnie z młodzieżą budowały i programowały roboty. Następnie odbyły się warsztaty z układania kostki Rubika, programowania inteligentnych miast (z wykorzystaniem interaktywnych zestawów BeCreo), rozróżniania algorytmów przeszukiwania oraz obsługiwania drukarki 3D. Zajęcia z GB to także świetna zabawa, mnóstwo radości i śmiechu, o czym świadczą zamieszczone na profilu Facebook filmik i zdjęcia.

Fanpage: www.facebook.com/GIRLSbyteIT

Powiększ

W listopadzie i grudniu zrealizowały zajęcia w Brzózie Królewskiej, Pysznicy, Łopuszce Wielkiej, a w styczniu trzykrotnie odwiedzą Jadachy. Podczas ferii wrócą także do Ustrzyk Dolnych, gdzie zrealizują pięciodniowe warsztaty. Kierują się jednym hasłem – informatyka to dziedzina nauki dla każdego!

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u