[1/189] Nowe formy nauki w Bieszczadzkim Zespole Szkól Zawodowych

Drukuj
Dodano: środa, 25 kwiecień 2018

W Bieszczadzkim Zespole Szkól Zawodowych im. Lecha Wałęsy w Ustrzykach Dolnych rozpoczęła się realizacja projektu „Szkolnictwo zawodowe w Powiecie Bieszczadzkim otwarte na rynek pracy". Całkowita wartość projektu wynosi 1 038 212, 16 zł.

Projekt „Szkolnictwo zawodowe w Powiecie Bieszczadzkim otwarte na rynek pracy" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Głównym celem projektu jest zwiększanie szans zatrudnienia dla 160 uczniów w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, poprzez podniesienie jakości nauczania oraz kwalifikacji zawodowych i umiejętności. Będzie on realizowany we współpracy z instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego m.in. z Hotelem „Arłamów" i innych ważnych ośrodków działających na terenie Bieszczadów.

– Ważną częścią projektu o kapitalnym znaczeniu dla szkoły, będzie modernizacja i unowocześnienie bazy dydaktycznej, a także doskonalenie kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 – informuje dyrektor Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych Paweł Germański.

Powiększ

Projekt jaki będzie realizowany w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych przewiduje realizację określonych zadań, które – jak informuje dyrektor – prowadzone będą w kilku zakresach. W części dotyczącej modernizacji obiektu szkoły przeprowadzone będą remonty pomieszczeń i pracowni szkolnych, które zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt, materiały edukacyjne i pomoce dydaktyczne dla uczniów. Ważnym elementem będzie organizacja i wdrożenie firmy symulacyjnej. Z założeń programowych wynika że będzie to wirtualna firma posiadająca własną strukturę organizacyjną i produkcyjną, majątek i prowadzić będzie aktywną księgowość. W jej ramach uczniowie w sposób praktyczny uczyć się będą różnych form zarządzania firmą na każdym jej etapie i szczeblu. To element teoretycznej nauki, praktyczną formą będą staże i praktyki zawodowe dla uczniów w firmach działających na rynku pracy. We współpracy z Powiatowym Urzędzie Pracy organizowane będą kursy zawodowe, szkolenia i warsztaty dla uczniów.
Wdrażanie tego projektu wymagać będzie wysokich kwalifikacji nauczycieli szkoły. W ramach projektu przewidywane jest finansowanie praktyk dla nauczycieli, ale również podnoszenie kwalifikacji na studiach podyplomowych, kursach i uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach kadry pedagogicznej szkoły.
Wartość projektu wynosi 1 038 212, 16 PLN w tym: 934 390,94 zł to kwota dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Powiat Bieszczadzki sfinansuje wkład własny w wysokości 103 821,22 zł.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u