[1/189] WOŚP w Ustrzykach i Lesku, a zagrali, że hej…

Drukuj
Dodano: środa, 25 kwiecień 2018

Tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał w dwóch bieszczadzkich powiatach. W Ustrzykach Dolnych Finał WOŚP odbył się na ustrzyckim Rynku, a w Lesku po pięciu latach przerwy zagrano w Bieszczadzkim Domu Kultury. Łącznie w Bieszczadach zebrano 34 809,66 zł.

Powiększ

W Ustrzykach Dolnych już od godzin porannych do puszek WOŚP kwestowało 37 wolontariuszy, a spotkać ich można było wszędzie i nie tylko w samym mieście, ale również we wsiach gminy Ustrzyki Dolne. Najwięcej wolontariuszy było ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika. Nad całością czuwał sztab składający się z radnych Młodzieżowej Rady Gminy kierowany przez Karola Lenarda.
Wolontariusze do puszek zebrali 14 790,21 zł, a z przeprowadzonej podczas koncertu licytacji uzyskano ok. 2 tys. zł. Łącznie na konto WOŚP zebrano w Ustrzykach Dolnych 16 790,21 zł.

Powiększ

Wieczorem odbył się na ustrzyckim Rynku koncert finałowy, w którym wystąpili: FreeBorn Brothers, Stacja B, Kufel i Bartek, a gwiazdą wieczoru był zespół PapaD, a o dwudziestej niebo rozbłysło wielokolorowymi ogniami w ramach „światełka" do nieba. Strażacy z OSP przygotowali pokazy ratownictwa drogowego, podczas symulowanego wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczyli „ranni" wolontariusze. Strażacy ochotnicy sprawnie rozcięli samochód i ewakuowali z niego rannych, których karetki Ratownictwa Medycznego z Ustrzyk Dolnych przewiozły do szpitala. Wszystko dobrze się skończyło, a strażacy mówili, że są zawsze gotowi nieść pomoc, ale wolą by każdy uważał, bo zdrowie i życie jest najważniejsze. W Ćwiczeniach uczestniczyły jednostki OSP z gminy, a dowodził Stanisław Solarz prezes Zarządu Gminnego OSP w Ustrzykach Dolnych.
Inną atrakcją zorganizowaną w ramach 26. Finału WOŚP był rozegrany w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 turniej w futsalu, w którym wystartowało cztery drużyny: Hotel Arłamów, Gmina Ustrzyki Dolne, Strażacy i Czarny Potok. Mistrzem turnieju zostali piłkarze halowi Hotelu Arłamów.

W Lesku Finał WOŚP w po pięcioletniej przerwie

W 26 Finale WOŚP w Lesku sztab liczył 24 wolontariuszy, a kierował nim Paweł Rysz uczestniczyli: Violetta Gajek, Marek Duszyński oraz Elżbieta Rysz. Wolontariuszami byli uczniowie I liceum KEN w Sanoku, Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku oraz uczniowie szkoły podstawowej w Uhercach Mineralnych.

Powiększ

W Lesku sztab prowadził zbiórki skarbon stacjonarnych, które umieszczone były w recepcji Basenu „AQUARIUS" oraz w zakładzie fryzjerskim „U Eweliny" w Lesku, którego właścicielem jest Ewelina Kucharczyk. Do wszystkich puszek zebrano 16 790,21 zł, a z licytacji gadżetów WOŚP 1 229,24 zł.

Powiększ

W BDK zorganizowano 2 koncerty, w których zorganizowano również licytacje, konkursy i zabawy. W koncercie wystąpili: Iza Kaciuba, Krzysztof Sebastiański występy wokalne, zespół „DIAMENT" z Bursy Szkolnej, „FOKS", „Bieszczadzkie Żabki" i „Kijanki".
Jak mówią organizatorzy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się, co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Warto wiedzieć, że nasze dwa lokalne sztaby w Lesku i Ustrzykach Dolnych wchodzą w skład wielkiego serca dla pomocy najbardziej potrzebującym, a wśród kwestujących wolontariuszy są również i tacy, którzy tej pomocy w różnej formie i w różnym czasie swojego życia zaznali i zaznają.

Natalia Pieczkowska

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u