[2/190] II edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Powiatowego dla gimnazjalistów "Pasjonaci nauki na start!"

Drukuj
Dodano: czwartek, 07 czerwiec 2018

W dniu 20 marca 2018 r. odbył się Interdyscyplinarny Konkurs Powiatowy dla gimnazjalistów pod nazwą „Pasjonaci nauki na start!" zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych.

Powiększ Powiększ

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatyki i techniki. W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny gimnazjalistów z Czarnej, Lutowisk, Polany i Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 z Ustrzyk Dolnych oraz z Wojtkowej.

Powiększ

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwszy etap polegał na wykonaniu zadań praktycznych z zakresu matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii i techniki. Etap II to rozwiązywanie zadań informatycznych, które sprawdzały umiejętności formatowania tekstu z grafiką w edytorze tekstu oraz znajomość pojęć informatycznych. W III etapie uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu przedmiotów konkursowych oraz umiejętnościami strategicznymi w formie teleturnieju "Jeden z dziesięciu".
W skład jury, które oceniało wszystkie zadania wchodził nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nauczyciel z innej szkoły biorącej udział w konkursie. Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych, II miejsce zajęli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Wojtkowej, a III z Szkoły Podstawowej nr 1 Ustrzykach Dolnych.
Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali: Gmina Ustrzyki Dolne, Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych oraz Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom!

Zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ustrzykach Dolnych

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u