[2/190] Kształcimy praktycznie i zawodowo

Drukuj
Dodano: czwartek, 07 czerwiec 2018

W dniu 11 kwietnia zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Bieszczadzkim Zespołem Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych oraz Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu.

Powiększ Powiększ

W Sali Senackiej Rektoratu Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu dyrektor BZSZ Paweł Germański podpisał porozumienie z władzami uczelni o współpracy w zakresie rozwijania nowych kierunków kształcenia w branży turystyczno-hotelarskiej. Na spotkaniu obecne były władze uczelni, na czele z Rektorem prof. nadzw. dr hab. Krzysztofem Rejmanem, władzami Instytutu Stosunków Międzynarodowych PWSTE, w którym realizowany będzie kierunek „Hotelarstwo" i „animacja czasu wolnego" oraz dyrektorzy trzech innych szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi ruchu turystycznego z Jarosławia, Oleszyc i Biłgoraja.
Od nowego roku szkolnego 2018/2019 Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych oferuje możliwość kształcenia na nowym kierunku – technik obsługi turystycznej, a współpraca z uczelnią ma zapewnić wysoką jakość kształcenia. Dzięki temu przyszli specjaliści będą dobrze przygotowani do zawodu związanego z obsługą ruchu turystycznego, nie tylko w naszym regionie, a jednocześnie najlepsi będą mogli kontynuować naukę w PWST-E. Patronat nad tym kierunkiem kształcenia w BZSZ objęła również Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Wszystkie te starania dyrekcji szkoły mają na celu spowodować, aby w placówce kształcenie odbywało się w sposób ciekawy, atrakcyjny i dawało duże perspektywy zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

P. G.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u