[2/190] Biegli „Tropem wilczym”

Drukuj
Dodano: czwartek, 07 czerwiec 2018

Ponad 170 zawodników wzięło udział w biegach na trzech różnych dystansach. Pierwszy z nich to 1963 metry – dystans symboliczny, związany z rokiem 1963, kiedy to zginął ostatni z „wyklętych" – Józef Franczak ps. „Lalek".

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Drugi dystans to 5 kilometrów w kategorii nordic walking, trzeci zaś to bieg na 8 kilometrów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy oraz indywidualny numer startowy połączony z chipem, dzięki czemu możliwy był precyzyjny pomiar czasu, a w tym miejscu dziękujemy firmie „Timekeeper" za profesjonalną obsługę techniczną biegu. Zawodników do „boju" zagrzewał Jakub Doliwa, który na bieżąco informował o przybiegających na metę i relacjonował nam aktualne wyniki.
Pogoda nam odpuściła i po nocnych mrozach nie było ani śladu, za to przygrzewało nam już prawie wiosenne słońce. Wśród zawodników znaleźli się zawodowcy i amatorzy, dzieci, młodzież i dorośli. Bieg otworzyli Poseł RP Bogdan Rzońca i Starosta Bieszczadzki Marek Andruch. Równo o 12.00 rozległ się wystrzał z pistoletu startowego i zawodnicy ruszyli na trasę. Pierwsza zawodniczka przybiegła na metę już po 7,21 min (dystans 1963 m)! Oprócz startujących towarzyszyło nam także wielu kibiców, którzy głośno dopingowali swoich zawodników. Trasa biegła wzdłuż drogi głównej w Równi (w stronę Hoszowczyka), z oznaczonymi miejscami nawrotu dla każdego dystansu. Na trasie czekał „zespół specjalny", rozdający biegaczom ciepłą herbatę. Dla niektórych biegnących był to pierwszy start w biegu zbiorowym, więc emocji na mecie było całkiem sporo. Zaraz po zakończonych zmaganiach zaprosiliśmy uczestników na gorący posiłek, przygotowany przez nauczycielki Agata Czysty i Joanna Czaja) i uczniów z BZSZ. Pyszny bigos i bardzo smaczna grochówka niejednego postawiły na nogi!
Po zakończonych zmaganiach nastąpiła dekoracja wszystkich zawodników, którzy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrodzenie zwycięzców. Tuż przed dekoracją młodzieżowy zespół „Werchowyńcy" wystąpił z repertuarem pieśni patriotycznych. Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego i uczestnik biegu, Ryszard Urban, odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, skierowany do organizatorów i uczestników biegu, zaś Starosta Bieszczadzki Marek Andruch, osobiście wręczał zwycięzcom statuetki i medale.
Najmłodszą uczestniczką była czteroletnia Sara Woźniak, a najstarszym Mieczysław Frąckowiak.

Wyniki:
Dystans 1963 m
1. Sabina Lizis – Ustrzyki Dolne
2. Wojciech Kowalski – UKS Czarna
3. Aleksy Malawski – UKS Czarna

Na dystansie 8 km w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali:
Natalia Wacławska – Ustrzyki Dolne
Anna Ciślik – Kaszany – Bieszczadzki Klub Nordic Walking
Elżbieta Blajer – Rzeszów
Maria Domiszewska – MKS „Halicz" – Ustrzycki Klub Biegacza
Ignacy Domiszewski – MKS „Halicz" – Ustrzycki Klub Biegacza
Marcin Jakubik – PSG Krościenko
Zbigniew Tomaszek – Równia
Wojciech Domiszewski – MKS „Halicz" – Ustrzycki Klub Biegacza
Mieczysław Frąckowiak – Ustrzyki Dolne

Nordic Walking
1. Zuzanna Konik – Bieszczadzki Klub Nordic - Walking
2. Julia Żulińska – UKS "Krzemień" Ustrzyki Dolne
3. Zuzanna Selwa – UKS "Krzemień" Ustrzyki Dolne

KSz

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u