[3/191] Otwarto Bieszczadzkie Centrum Wspierania Rodziny

Drukuj
Dodano: niedziela, 19 sierpień 2018

W kwietniu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie otwarto Bieszczadzkie Centrum Wspierania Rodziny wraz ze Świetlicą Opiekuńczą „Pełna Chata". Pierwszą zorganizowaną imprezą był „Dzień dziecka", organizowany pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko, Śmieje się cały Świat".

Powiększ

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Magdalena Wojtasik przedstawiła realizację projektu „Wsparcie rodzin z terenu powiatu bieszczadzkiego poprzez działalność placówki wsparcia dziennego o zasięgu ponad gminnym", którego efektem są jest Bieszczadzkie Centrum.

Powiększ

Poświęcenia nowododanego obiektu dokonał proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych ks. prałat Józef Bieniek. Otwarcia Centrum dokonali Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Dankowska, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Tomasz Czop, Starosta Bieszczadzki Marek Andruch i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Magdalena Wojtasik. W uroczystości uczestniczyli Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego Ryszard Urban, Wicestarosta Artur Woźny, samorządowcy i przedstawiciele Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z powiatu bieszczadzkiego.
Najmłodsi uczestnicy projektu „Pełna Chata" zaprezentowali gościom swój program, na który złożyły się wiersze i piosenki, a piosenkę z optymistycznym tytułem „Ty możesz wszystko, jeśli tylko chciałbyś, magiczną siłę masz" wybrali sami na tą okazję.
W centrum zlokalizowane są nie tylko pomieszczenia wsparcia, ale również sale pobytu dziennego, w skład którego wchodzą pracownie: komputerowa z 6 stanowiskami, sala sportowa, w której znajdują się drabinki, maty sportowe oraz lustra do zajęć tanecznych, plastyczna czy rekreacyjna wyposażone w stół do ping-ponga, bilard czy piłkarzyki.
Pierwszą dużą imprezą zorganizowaną w Świetlicy „Pełna Chata" był Dzień Dziecka połączony z Bieszczadzkim Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. W imprezie wzięły udział dzieciaki ze Świetlicy „Pełna Chata", oraz te będące w rodzinach zastępczych, wraz ze swoimi opiekunami. Dzień ten obchodzony był pod hasłem: „Kiedy śmieje się dziecko, Śmieje się cały Świat". Dzieci recytowały wierszyki o tym jak to jest być dobrym i szczęśliwym dzieckiem. W części artystycznej zaśpiewały piosenkę Joszko Broda, Dzieci z Brodą „Pełna Chata". Dla dzieci z okazji ich święta były przygotowane słodkości oraz wiele rozmaitych zabaw takich jak taniec na gazecie, rodzina w zoo, malowanie twarzy, zabawa z krzesełkami, labada, gryzienie jabłka bez pomocy rąk oraz rzut do celu. Dla zwycięzców przygotowane były nagrody.
Świetlica czynna jest od godz. 12 do 18-tej i mogą tu przychodzić dzieci w wieku od 6 do 18 lat, a pierwszymi zajęciami jakie mają dzieci w „Pełnej Chacie" to odrabianie lekcji, dopiero później zabawa i własne zainteresowania. Kierownik „Pełnej Chaty" Renata Kapiścińska-Frankowska informuje o wszystkich możliwościach wsparcia, jakie mogą uzyskać podopieczni. W chwili obecnej w placówce jest jeszcze kilka miejsc wolnych, przygotowano ich 30, a największym problemem pozostaje ewentualny dowóz chętnych dzieci z gmin Czarna i Lutowiska, ze względu na brak możliwości dowozu spoza terenu Ustrzyk Dolnych. Placówka nie dysponuje żadnym samochodem przystosowanym do przewozu dzieci.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u