[3/191] „Orliki” w Gminie Olszanica

Drukuj
Dodano: niedziela, 19 sierpień 2018

W Gminie Olszanica przy szkołach w Uhercach Mineralnych i Olszanicy oddano do użytku wielofunkcyjne boiska sportowe.
W szkołach podstawowych w Uhercach Mineralnych i Olszanicy oddano do użytku dwa nowoczesne boiska wielofunkcyjne. Inwestycje kosztowały ponad 1,2 mln zł i w połowie zostały sfinansowane ze środków Ministra Sportu i Turystyki. Dzięki tym boiskom młodzi szczypiorniści, koszykarze czy piłkarze będą mieli możliwość trenować na nowoczesnych boiskach. Poprawią się również warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w szkołach.

Powiększ Powiększ Powiększ

W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała, Dyrektorzy Szkół w Olszanicy Grażyna Rydosz i w Uhercach Mineralnych Wojciech Orłowski, Komendant Powiatowy Policji w Lesku podkom. Jacek Pączek i Komendant Powiatowy PSP bryg. Jacek Dydek

– Wartość budowy tych boisk wynosiła 1,2 mln zł, z czego na połowę otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe pieniądze dodała Rada Gminy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji, podnoszą one warunki bezpiecznego uprawiania sportu przez uczniów w szkołach, a w dalszej kolejności poprawia warunki realizacji ich pasji i zainteresowań – wskazywał Wójt Olszanicy Krzysztof Zapała.

które służyć będą młodzieży – mówił poseł Piotr Uruski.

– Udaje się nam współpraca w całym regionie, mamy już kilka takich nowoczesnych boisk sportowych, które budujemy z dużym wsparciem z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udało się nam zrealizować podobne inwestycje w Dydni w Brzozowie i teraz w gminie Olszanica to bardzo cieszy, bo na to czekaliśmy. Czekaliśmy, żeby te środki finansowe, które mamy były wsparte środkami z ministerstw i w ten sposób powstawały takie piękne obiekty, jak te dwa dzisiaj oddawane obiekty, które służyć będą młodzieży – mówił poseł Piotr Uruski.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szkoły w Olszanicy Piotr Sroka cieszył się razem ze swoimi kolegami z nowego boiska, bo te asfaltowe, które użytkowali nie były ani bezpieczne, ani nie pozwalały rozwijać swych talentów.

– Byłem jednocześnie uczestnikiem projektu „Uczymy się ratować – Let's learn to save" prowadzonego przez Fundację Rozwoju Podkarpacia dla młodych „Orzeł" z Ustrzyk Dolnych i poznałem zasady udzielania pomocy, po prosu ratowania ludzi. Dzisiaj prezentowaliśmy nasze umiejętności. Wiem, że mogę i umiem pomóc, i to jest dla mnie ważne – relacjonował Piotr Sroka.

Uroczystości zwieńczono turniejem piłki nożnej rozegranym już na nowym boisku przez najmłodszych adeptów piłki nożnej. Najmłodszy zawodnik miał 4 lata, a najstarszy dziesięć. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.
Spotkanie w szkołach stało się okazją do podsumowania realizowanego przez uczniów w ramach programu „Erasmus" projektu „Uczymy się ratować – Let's learn to save". Młodzież zaprezentowała razem ze strażakami z OSP w Olszanicy zdobyte umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Projekt realizowany był przez Fundację Rozwoju Podkarpacia dla młodych „Orzeł" z Ustrzyk Dolnych. Został on opracowany przez uczniów gimnazjów w Uhercach Mineralnych i Olszanicy oraz Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, a uczestniczyli w nim także partnerzy Fundacji ze szkół w Dobromilu na Ukrainie.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u