[4/192] II edycja „Dwernik Kamień Trail” - jedyny taki bieg

Drukuj
Dodano: czwartek, 08 listopad 2018

W niedzielę 15 lipca odbył się II Bieg „Dwernik Kamień Trail", który ma dwa aspekty: charytatywny, w którym organizatorzy i biegacze w tym roku wspierali Maję z Ustrzyk Dolnych, a drugi to rywalizacja w biegu górskim, a trasa przebiega nieoznakowanymi jak i oznakowanymi szlakami turystycznymi.

Blisko 200 zawodników rywalizowało na dystansach 10 i 21 km. Najlepszą wśród kobiet na dystansie 21 km została Justyna Jasłowska z Warszawy i Karol Ziajka z Rymanowa wśród mężczyzn. Na trasie 10 km zwyciężyła Bożena Zapołoch z Sanoka, reprezentująca Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej oraz Ignacy Domiszewski– oczywiście MKS „Halicz" Ustrzyki Dolne. Jak informują organizatorzy reprezentanci MKS „Halicz" zdominowali całe zawody.

Powiększ Powiększ

Adam Kapral, jeden z głównych organizatorów i pomysłodawców imprezy mówił o samym biegu i pracach przy jego organizacji.

Nasze Połoniny - Ja zrodził się pomysł organizacji biegu?

Adam Kapral - Idea biegu powstała pewnie z pasji do biegania. Biegnąc kiedyś treningowo przez Dwernik Kamień pomyślałem, że jest to piękna trasa na zorganizowanie biegu górskiego. A dlaczego charytatywny? Pewnie z chęci zrobienia czegoś dobrego.

N. P. - W pierwszym biegu pomogliście...?

A. K. - Pierwsza była Tosia, córka moich przyjaciół z Krakowa, rodzina, z którą się przyjaźnię i której już wcześniej starałem się pomóc. Z pierwszej edycji biegu byliśmy bardzo zadowoleni, więc postanowiliśmy robić kolejne edycje, ale teraz idea jest taka żeby wspierać lokalne rodziny borykające się z problemami zdrowotnymi swoich dzieci.
W tym roku była Maja, a w przyszłym zobaczymy, może ktoś się do nas zgłosi.

N. P. - Na czym polega fenomen tego biegu?

A. K. - Myślę, że fenomenem tego biegu jest to, że powstaje on przy bezinteresownemu zaangażowaniu wielu ludzi. Są to nie tylko moi koledzy współorganizatorzy, ale cała lokalna społeczność. Ratownicy medyczni, strażacy, dziewczyny, które przygotowują catering, przywożą domowe ciasta i inne smakołyki z całej okolicy. Wszyscy nasi sponsorzy, dzięki którym nasz bieg może odbywać się na takim poziomie. Oraz wiele innych osób, które wspierają naszą ideę.

N. P. - Podczas tegorocznej edycji dodaliście jeszcze jeden dystans i chyba zaskoczyła was frekwencja?

A. K. - Z tegorocznej edycji jesteśmy bardzo zadowoleni. Odnotowaliśmy większą frekwencję o ok. pięćdziesiąt osób. Dodatkowy dystanso długości 10km okazał się dobrym pomysłem.

N. P. - Dziękuję za rozmowę i zapraszamy za rok?

A. K. - O tak, przygotowania do trzeciej edycji zaczynamy zaraz po... zapraszam wszystkich, którzy mają wielkie serca dla biegania i dla pomagania innym.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Zwycięzcą biegu i wielką sympatię widzów została na pewno Maja i jej rodzice Magda i Marek, którzy wzruszeni dziękowali organizatorom. – Był to dla nas dzień pełen emocji, wrażeń, wzruszeń, i cudownych ludzi wokół. Wszystkich zawodników podziwiamy, wiemy że dla niektórych był to ogromny wysiłek, ale zrobili to dla naszej Majci, a jej uśmiech na mecie był największą nagrodą. Chcemy wszystkim bardzo gorąco podziękować: organizatorom, zespołowi „Budyń i Przyjaciele Hońka", wszystkim, którzy byli z nami, biegli lub wspierali finansowo i duchowo (przepraszam nie będę wymieniać osób, bo boję się, że o kimś zapomnę). Pomimo, że czasami ciężko u nas z pomocą dla takich dzieciaczków jak nasza córcia, to jesteśmy szczęśliwi, że mieszkamy w Bieszczadach gdzie są cudowne miejsca, cudowni ludzi i takie imprezy jak ta. Jesteśmy bardzo bardzo wdzięczni za wszystko – dziękowali rodzice Mai.
Na zakończenie gratulujemy zwycięzcom sportowym i oto tabela najlepszych na trasach II Biegu„Dwernik Kamień Trail"

Wyniki:

Dystans 21 km OPEN

Kobiety
1. Justyna Jasłowska – Warszawa – Posmakuj Run Team
2. Maria Domiszewska MKS „Halicz" Ustrzyki Dolne
3. Karolina Epa – Warszawa – PZU Sport Team

Mężczyźni
1. Karol Ziajka – Rymanów
2. Marcin Węgiel – Jasło – Polwax Racing Team
3. Jarosław Zioło – Sanok

Dystans 10 km

Kobiety
1. Bożena Zapołoch – Sanok – Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
2. AleksandraFundanicz –Ustrzyki Dolne – Fundanicz Team
3. Anna Ciślik – Kaszany – Ustrzyki Dolne – Bieszczadzki Klub Nordic Walking

Mężczyźni
1. Ignacy Domiszewski – MHS „Halicz" Ustrzyki Dolne
2. Marcin Jakubik – PSG Krościenko
3. Lisak Krzysztof – Otwock – XS Sport

Marian S. Mazurkiewicz
Zdjęcia: Mirosław Piela

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u