[5/193] Turnieje i rajdy w DPS Moczary

Drukuj
Dodano: wtorek, 18 grudzień 2018

VIII Turniej Szachowo – Warcabowy „Szachowa Jesień w Moczarach" i III Bieszczadzki Rajd Pieszy Mieszkańców DPS – za nami.
Dwanaście instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi w dniach 27-28 września 2018 roku uczestniczyło w tegorocznym VIII Turnieju Szachowo – Warcabowym i III Bieszczadzkim Rajdzie Pieszym Mieszkańców DPS.

Powiększ

Powiększ Powiększ

W imprezie brali udział mieszkańcy DPS w Rudzie, DPS w Brzozowie, DPS w Teodorówce, DPS w Szczebrzeszynie, DPS w Iwoniczu prowadzony przez Zgromadzenie Bonifratrów, DPS Bramki k. Warszawy, DPS w Foluszu, uczestnicy WTZ w Rzeszowie przy ul. Załęskiej, WTZ w Lesku – Huzelach, WTZ w Ustrzykach Dolnych, goście z Samborskiej Rejonowej Asocjacji Inwalidów z Sambora na Ukrainie i oczywiście gospodarze mieszkańcy z DPS w Moczarach. Organizatorem tej cyklicznej corocznej imprezy jest Dom Pomocy Społecznej w Moczarach przy dofinansowaniu i pomocy organizacyjnej Stowarzyszenia Rozwoju Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Turniej odbywał się zgodnie z regułami przyjętego regulaminu i miał na celu propagowanie i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa w zakresie edukacji sportowej, kulturalnej, turystycznej i obyczajowej oraz pobudzanie potrzeb systematycznej pracy terapeutycznej wśród mieszkańców domów pomocy społecznej oraz innych instytucji zajmujących się osobami z niepełnosprawnością ze szczególnym nastawieniem na podnoszenie umiejętności gry w szachy i warcaby oraz rozpowszechnianie turystyki pieszej wśród tych osób. Turniej szachowo-warcabowy był rozgrywany na terenie DPS w Moczarach a trasa tegorocznej wędrówki prowadziła na Połoninę Caryńską (1297 m. n. p. m.) Wyjście uczestników rajdu było z „Przełęczy Wyżniańskiej" (860 m n.p.m.) leżącej na trasie Ustrzyki Górne – Wetlina.

Powiększ

Na zakończenie całej imprezy zwycięzcy turnieju otrzymali z rąk Pani Dyrektor PCPR w Ustrzykach Dolnych Magdaleny Wojtasik i organizatorów puchary a uczestnicy rajdu medale, ponadto wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz zostali obdarowani upominkami. Dziękujemy przewodnikom rajdu z Bieszczadzkiej Grupy GOPR za opiekę w górach.

Wszystkim uczestnikom całej imprezy dziękujemy za niepowtarzalną atmosferę i obecność i zapraszamy za rok!

DPS Moczary

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u