[5/193] Bieszczadzka wiecha 2018

Drukuj
Dodano: wtorek, 18 grudzień 2018

W dniu 5 października 2018 r. spotkali się członkowie Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i przedstawiciele firm budowlanych z Powiatów Bieszczadzkiego i Leskiego na swej X edycji Święta Budowlanych "Bieszczadzka wiecha 2018".

Powiększ

Budowlańcy z terenu powiatów bieszczadzkiego i leskiego to jedna z lepiej zorganizowanych grup zawodowych. Wielu z nich należy do Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie. To właśnie z dużą pomocą Izby Inżynierów Jan Demko wspólnie z Anną Krystian, Waldemarem Wójcikiem, Dariuszem Kapinosem, Januszem Orłowskim i Ryszardem Owsianym zorganizowali tegoroczne X obchody Święta Budowlanych „Bieszczadzka Wiechą 2018". Warto dodać, że impreza ta odbywa się przemiennie raz na terenie powiatu leskiego, raz na terenie powiatu bieszczadzkiego.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Honorowymi gośćmi tegorocznej VIII Wiechy byli Starosta Bieszczadzki Marek Andruch, Wicestarosta Leski Adam Milczanowski, Burmistrz Leska Barbara Jankiewicz i Sekretarz Miasta Ustrzyki Dolne Janina Sokołowska. Gościem honorowym była Skarbnik Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie Iwona Warzybok.
Podczas tegorocznej Wiechy uhonorowano najlepszych inwestorów w obu powiatach, mających duży wkład w rozwój budownictwa. Z powiatu bieszczadzkiego nagrody otrzymali: Andrzej Kaleta, Mirosław Babiarz, Robert Koncewicz, Zbigniew Prasoł, Robert Młynarski, Henryk i Tomasz Biłas, Przemysław Szukalski, Mateusz Głuszko, Grzegorz Fendyk, Piotr Witka, Mirosław Kowalczyk. Z powiatu leskiego wyróżnienia odebrali: Janina Roś,Leon Atamańczyk, Dariusz Buczek, Dariusz Ginda, Mieczysław Indyk, Waldemar Rettinger i Józef Zając z Leska, Ryszard Owsiniak z Baligrodu, Jacek Leśniak z Weremienia, Edward Bajorek z Polańczyka, Jakub Kiełbasa z Olszanicy, Grzegorz Wątor ze Średniej Wsi i Jan Giefert – Darjan z Hoczwi.

– W imieniu wyróżnionych inwestorów pragnę serdecznie podziękować za docenienie naszego dorobku życiowego uzyskanego ciężką wieloletnią pracą. Jesteśmy dowodem na to, że uczciwością i współdziałaniem z pracownikami można dokonać wielkich rzeczy. Nasz sukces zawodowy nie byłby możliwy bez wsparcia władz lokalnych, które także wpisują się w nasze dokonania – mówił jeden z wyróżnionych właścicieli firmy budowlanej

Wyróżniono także przedstawicieli firm wykonawczych, pracowników wydziałów budownictwa i nadzoru budowlanego w obu powiatach oraz lokalne władze.
Zebrani złożyli podziękowania organizatorom spotkania, a wszyscy umawiali się już na następne spotkanie w powiecie leskim.

msm

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u