[6/163] Basen w Lesku w pierwszą rocznicę otwarcia

Drukuj
Dodano: środa, 29 lipiec 2015

„Leski basen odwiedza średnio
390 osób dziennie"

Wywiad ze Stanisławem Szelążkiem -
Prezesem „Sport Lesko" Sp. z o.o. w Lesku

Powiększ

Wiesław Stebnicki - Leski basen to firma „Sport Lesko" sp. z o.o. Jaki jest kapitał zakładowy firmy i kto jest jej właścicielem?

Stanisław Szelążek - Sport Lesko Sp. z o.o. w Lesku (tak brzmi pełna nazwa) jest spółką prawa handlowego, w której 100% udziałów posiada Gmina Lesko. Kapitał zakładowy spółki wynosi 1 855 000 zł.

W. S. - Czy taka forma prawna jest lepsza od np. Ustrzyk, gdzie basen jest jednostką budżetową Urzędu Miasta?

S. Sz. - Jestem zbyt krótko żebym mógł się kompetentnie na ten temat wypowiadać. Wydaje mi się jednak, że forma spółki komunalnej jest wygodniejsza dla samorządu ponieważ ze swej istoty nakierowana jest głównie na cel ekonomiczny i pod tym względem jest niezależna w swoim działaniu a Gmina ma nad nią pełną kontrolę poprzez Radę Nadzorczą.

W. S. - Basen w Lesku otwarty został w ubiegłym roku, jakim wynikiem finansowym ten rok zakończył i jak pokrywa ewentualną stratę?

S. Sz. - Jestem w trakcie opracowywania Sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za 2014 rok i przed jego opublikowaniem nie chciałbym wypowiadać się na ten temat. W pierwszej kolejności te dane zostaną przedstawione Radzie Nadzorczej Spółki. Mogę tylko powiedzieć, że w mojej ocenie sytuacja finansowa Spółki jest dobra.

W. S. - Basen to także sauna, siłownie, bary. Działalność około basenowa prowadzona jest przez „Sport Lesko" czy wydzierżawiana?

S. Sz. - Część pomieszczeń wykorzystujemy dla naszej działalności (sauny, siłownia, biura spółki) a pozostałe wynajmujemy pod działalność gospodarczą (bar, salon kosmetyczny, sklep, salon masażu itp.)

W. S. - Pierwotnie obok krytej pływalni miały też powstać baseny odkryte. Inwestycję wstrzymano z powodu braku środków finansowych, czy jest szansa w najbliższym czasie powrócić do tej inwestycji?

S. Sz. - Oczywiście. Można powiedzieć, że finansowo przedsięwzięcie jako całość zrealizowane jest w 90% a organizacyjnie w 60%. To oznacza , że jeszcze dużo przed nami do zrobienia. W tym roku mamy w planie przyłączyć własne studnie głębinowe do basenu oraz uruchomić stację uzdatniania wody. Da nam to oszczędności ponad 100 tys zł. w skali roku. Chcemy obok basenu wybudować boisko wielofunkcyjne, które w zimie będzie można zaadoptować na lodowisko. Oczywiście w planie jest basen zewnętrzny z podgrzewaną energią słoneczną wodą oraz całym kompleksem rekreacyjnym (plaża, siłownia na wolnym powietrzu, trasy spacerowe itp.). Za basenem planujemy wybudować kamping dla kamperów ze stanowiskami zaopatrzonymi w energię elektryczną, wodę oraz dostęp do toalet i pryszniców. Myślę, że dopiero po całkowitym zakończeniu inwestycji będzie można mówić o rozwoju Spółki i oceniać jej kondycję finansową.

W. S. - Ile średnio miesięcznie osób korzysta z basenu?

S. Sz. - Od otwarcia basenu (14.07.2014 r.) nasz basen odwiedziło pond 138 000 osób. W tym roku z naszych usług skorzystało 56 000 osób co daje średnią ok. 386 osób dziennie. Jest to dobry wynik lecz chciałbym doprowadzić do poziomu 500 osób dziennie. Wierzę, że jest to możliwe tylko wymaga więcej pracy i czasu.

W. S. - Ile kosztuje godzina kąpieli na basenie i jakie ciekawe oferty cenowe czekają na odwiedzających basen?

S. Sz. - Cennik oraz dostępne promocje można znaleźć na naszej stronie: www.basen.lesko.pl. Dodatkowo organizujemy różne akcje mające zachęcić mieszkańców Bieszczadów do wizyty na basenie. W tym tygodniu np. mieszkańcy Gminy Zagórz mają 50% zniżki na nasze wszystkie usługi. W następnych tygodniach podobną akcją obejmiemy kolejne Gminy. W ten sposób chcemy budować pozytywny wizerunek naszej firmy i na stałe zagościć w świadomości mieszkańców jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu. Zdecydowanie zdrowsza i przyjemniejsza od siedzenia przed telewizorem.

W. S. - Czy basen współpracuje z miejscowymi szkołami, klubami sportowymi i na jakich warunkach?

S. Sz. - Na basenie prowadzone są zarówno lekcje w-f jak i zajęcia pozalekcyjne organizowane przez szkoły Gminne i Powiatowe. Wiele zajęć odbywa się w ramach projektów unijnych. Powstał Uczniowski Klub Sportowy AQUARIUS. To nieźle jak na kilka miesięcy działalności jednak intensywność tej współpracy jest jeszcze niezadowalająca. Systematycznie z usług basenu korzystają kuracjusze z sanatoriów z Polańczyka. Jest to również ważny kierunek naszej działalności posiadający wielki niewykorzystany potencjał. W przypadku większych grup i dłuższych umów prowadzimy indywidualne negocjacje cenowe i jesteśmy elastyczni ponieważ firma jest dopiero na etapie budowania marki.

W. S. - Jakie są plany i marzenia Prezesa firmy na najbliższe lata?

S. Sz. - Chciałbym zrealizować te wszystkie inwestycje, o których już wspominałem wcześniej. W ciągu kilku najbliższych miesięcy chcę przygotować program rozwoju firmy na lata 2016 – 2018 i przedstawić go do akceptacji Radzie Nadzorczej. Jeżeli chodzi o cel ekonomiczny to chciałbym doprowadzić do takiej stabilizacji finansowej Spółki, w której będzie ona firmą samofinansującą się. Jeżeli chodzi o cel społeczny to chciałbym aby każdy absolwent szkoły podstawowej w Gminie Lesko potrafił pływać i w sposób odpowiedzialny i bezpieczny zachowywała się w wodzie.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider



 Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u