Materiały reporterskie

Reportaże dotyczące ważnych i głośnych wydarzeń dziejących się na naszym terenie.


[3/191] Odwracanie kota ogonem

Powiększ

Jest takie stare przysłowie: „kowal zawinił, cygana powiesili". Otóż organ prasowy jaśnie nam panującego burmistrza Ustrzyk Dolnych odnosi się w swoim propagandowym materiale do sprawy sprzedaży udziałów w BARR sp. z o. o. Chodzi o to, że udziały te wbrew zasadom sprzedano prywatnej osobie. Fakt ten został zaskarżony do prokuratury przez Radę Miejską.
W odpowiedzi wierna do bólu burmistrzowi pani redaktor napisała materiał porównujący sprzedaż Arłamowa do sprzedaży hotelu w Zatwarnicy. To porównanie ma się do prawdy tak, jak przysłowiowa pięść do nosa. Jako, że wyjaśnienie tej sprawy w organie prasowym burmistrza nie jest możliwe, robimy to w „Połoninach". Do faktów odnosi się były burmistrz i Prezes Arłamowa Piotr Korczak.

[3/191] Samorządowe spory i waśnie w trzech aktach

W miesiącu maju i czerwcu odbyły się trzy sesje Rady Miejskiej, podczas których radni zajmowali się najtrudniejszymi w tej kadencji problemami. Były wśród niech problemy związane z nadzorem właścicielskim burmistrza Ustrzyk Dolnych nad Bieszczadzką Agencją Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. i absolutorium za realizację budżetu gminy za 2017 r. Sesje wykazały głębokie podziały dzielące mieszkańców miasta i gminy Ustrzyki Dolne, a gdy dodamy do tego problemy związane z odbudową i modernizacją świetlic wiejskich, sytuacja nie napawa optymizmem.

Powiększ

[3/191] Rzemiosło oczami Demkowiczów

– W związku z tym, że w szkołach zakończyła się nauka, my dzisiaj otwieramy naszą Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła – mówili witając gości obecnych na uroczystości Magdalena i Janusz Demkowiczowie.
Spotkanie z okazji otwarcia Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach odbyło się w piątek 22 czerwca, a jest to kolejny zrealizowany pomysł Magdalena i Janusz Demkowiczów. Pierwszym były Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, które wrosły już na stałe w turystyczny krajobraz Bieszczadów.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u