Aktualności

Aktualności związane z najważniejszymi wydarzeniami w powiatach Bieszczadzkim i Leskim.


[4/192] Radni miejscy: świetlica w Dźwiniaczu na NIE, mieszkania socjalne – TAK!

W ostatnim czasie odbyły się dwie sesje Rady Miejskiej, w czasie 51. nadzwyczajnej sesji w dniu 20 lipca, przyjęto uchwałę w sprawie okręgów wyborczych na terenie gminy. Natomiast na zwyczajnej 52. sesji odbytej w dniu 3 sierpnia najważniejszymi problemami, jakie rozstrzygnęli radni, były te związane z dofinansowaniami odbudowy świetlicy w Dźwiniaczu Dolnym i modernizacji budynku byłej szkoły w Krościenku.

Powiększ

[4/192] KSU – 40 lat minęło i to jak…!

Powiększ

W sobotni wieczór 18 sierpnia odśpiewano Gienkowi „Siczce" Olejarczykowi i „KSU" gromkie Sto Lat.
W koncercie, którego konferansjerem był lider zespołu „Big Cyc" Krzysztof Skiba, wystąpili także: Anja Orthodox – „Closterkeller", Oleja - „Proletaryat" perkusista zespołu „Dżem", Michał Giercuszkiewicz i niegdyś gitarzysta „KSU" Jarosław Kidawa.

[4/192] Konserwy mięsne nie z mięsa od świń zarażonych ASF – mówi Przemysław Łoś – Powiatowy Lekarz Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii – doradca hodowców

Co jakiś czas w mediach publikowane są rożne informacje o pojawianiu się ognisk ASF (afrykańskiego pomoru świń) u dzików i wynikającego stąd zagrożeń dla świń hodowlanych. Wiadomości o źródłach ptasiej grypy nierzadko powoduje wiele obaw o zagrożenia dla zdrowia ludzi. Pojawiły się również bulwersujące plotki o produkowaniu konserw z mięsa pochodzącego od świń hodowlanych chorych na afrykański pomór świń. Wiosną bieszczadzkie środowisko hodowców koni zbulwersowała wiadomość o tym, że konie w Daszówce są zaniedbane, a kilka padło. Na pytania dotyczące tych i podobnych problemów odpowiada lek. wet. Przemysław Łoś – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ustrzykach Dolnych.

[4/192] Policyjne święto

W lipcu na ustrzyckim Rynku odbył się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w 99-tą rocznicę powołania Policji Państwowej i 100-lecie odzyskania Niepodległości.

[4/192] Poradnia endoskopii w ustrzyckim szpitalu

Ustrzycki szpital rozszerza zakres swoich usług w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zgodnie z umową otwarto Poradnię Endoskopową, która prowadzić będzie zabiegi i badania diagnostyczno-lecznicze jelit.

[4/192] Szczęście w nieszczęściu

Niebywałą przygodę w sierpniu przeżyli harcerze z obozu w Nasicznem w gminie Lutowiska. Podczas przeprawy przez potok zawaliła się drewniana kładka. W wyniku zdarzenia druhowie odnieśli niegroźne obrażenia.

[4/192] W Ustrzykach Dolnych otwarto Dzienny Ośrodek Wsparcia Opiekuńczego

W poniedziałek 2 lipca dyrektor Domu Pomocy Społecznej Stanisław Leszega i Stowarzyszenie Rozwoju DPS Moczary otworzyli w Ustrzykach Dolnych Dzienny Ośrodek Wsparcia Opiekuńczego. Ośrodek poświęcił proboszcz parafii p.w. św. Józefa Robotnikak. prałat Roman Szczupak. Wśród gości była Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych Magdalena Wojtasik.

[4/192] Stanowisko RDLP w Krośnie w sprawie „Dzikich Karpat”

Od kilkunastu dni grupa osób z tzw. Inicjatywy „Dzikie Karpaty" patroluje lasy Bieszczadów i Pogórza, zarzucając nadleśnictwom z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie nadmierną wycinkę drzew, jak również sugerując, że usuwane są ostatnie „drzewa pomnikowe".

[4/192] Jubileusz Bieszczadzkiego Parku Narodowego

W sobotę 4 sierpnia 2018 r. minęła dokładnie 45. rocznica powołania Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Z tej okazji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych zorganizowano Dzień Otwarty, w ramach którego można było zobaczyć muzealną ekspozycję, wysłuchać prelekcji i obejrzeć diaporamy przygotowane przez pracowników parku. Gościnnie wystąpił zespół „Wołosatki".

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u