Aktualności

Aktualności związane z najważniejszymi wydarzeniami w powiatach Bieszczadzkim i Leskim.


[9/186] Problem przemocy w rodzinie - Nie jesteś sam!

Powiększ

Rodzina jest najważniejszym środowiskiem w życiu człowieka, w którym kształtuje się osobowość, system wartości i styl życia człowieka. Ważna rolę w prawidłowo funkcjonującej rodzinie odgrywają relacje pomiędzy rodzicami, oparte na miłości i zrozumieniu. W przypadku dezorganizacji rodzina nie jest w stanie realizować podstawowych zadań, role wewnątrzrodzinne ulega zaburzeniu. Przemoc domowa może być zarówno skutkiem jak i przyczyną dysfunkcji w rodzinie – mówi przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ustrzyckiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

[9/186] „Czarno to widzę” – a jednak się udało!

W Gminie Czarna w ostatnią niedzielę sierpnia, oficjalnie zakończono projekt „Czarno to widzę..." realizowanego w ramach programu Równać Szanse wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Biesiada".

[9/186] Głos podkarpackich starostów w bieszczadzkich sprawach

W dniach 2 i 3 października Powiat Bieszczadzki był gospodarzem Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego, który obradował w Czarnej.

[9/186] Patronat Hotelu „Arłamów”

Zarząd Hotelu „Arłamów" objął swoim patronatem nad kierunkami gastronomiczno-hotelarskimi w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych im. L. Wałęsy w Ustrzykach Dolnych, a celem jest kształcenie wysokowykwalifikowanej kadry hotelarsko-gastronomicznej.

[9/186] Ekomuzea Karpackie - Partnerstwo dla ekorozwoju

Od stycznia 2017 r. Fundacja Bieszczadzka z Ustrzyk Dolnych realizuje projekt „Ekomuzea Karpackie – Partnerstwo dla Ekorozwoju" ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Międzydziedzinowe wzmocnienie działań społeczności lokalnych dla zrównoważonego rozwoju".

[9/186] Inwestycje drogowe w Powiecie Leskim

W Starostwie Leskim w czwartek 20 września podczas konferencji prasowej poinformowano o remontach, przebudowie mostów i dróg w powiecie leskim. W spotkaniu, które prowadził Starosta Leski Andrzej Olesiuk uczestniczyli: Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury poseł Bogdan Rzońca i dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Bogdan Tarnawski poinformowano o najbliższych realizacjach w zakresie infrastruktury drogowej na terenie powiatu.

[9/186] „Projektuję – Wykonuję” – projekt realizowany w Czarnej Dolnej przez Grupę Inicjatywno Twórczą Czarna Dolna i przyjaciele

W ostatnia sobotę września, odbyło się kolejne spotkanie w ramach działań „Projektuję –Wykonuję": 4 miesięcznego projektu w Czarnej Dolnej. Celem działań, było aktywizowanie i integrowanie społeczności lokalnej poprzez poszerzanie swojej wiedzy oraz wspólną pracę przy świetlicy w Czarnej Dolnej.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2017 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u