Aktualności

Aktualności związane z najważniejszymi wydarzeniami w powiatach Bieszczadzkim i Leskim.


[1/189] Nowe miejsca pracy w Olszanicy

W Olszanicy na terenie byłego POM-u powstaje Strefa Inwestycyjna „Olszanica", w której docelowo zlokalizowanych zostanie nawet 10 firm produkcyjnych. W pierwszym okresie działalności Strefy będzie ich 5, w których prace znajdzie 200 osób. Wiadomość taką przekazano podczas styczniowej konferencji prasowej.

Powiększ

[1/189] Tanie pożyczki na rozwój turystyki - nawet 500 tys. zł

Nawet na 500 tys. zł preferencyjnej pożyczki może liczyć przedsiębiorca działający w branży turystycznej w Polsce Wschodniej.

Powiększ

Kilka dni temu w Arłamowie odbyło się kolejne z serii spotkań dla przedsiębiorców, na którym zaprezentowano instrument finansowy – „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia -Turystyka". W spotkaniu wziął udział wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, Dyrektor Oddziału Banku Gospodarki Krajowej Beata Rafa oraz Starosta Bieszczadzki Marek Andruch i Starosta Leski Andrzej Olesiuk.

[1/189] Od Redakcji

Pogłoski o zaprzestaniu wydawania „Naszych Połonin" okazały się po raz wtóry wielce przesadzone. Gazeta istnieje i istnieć będzie. Niestety, jeśli chodzi o regularność wydawania to z tym bywa różnie. Przyczyna jest prosta, „Nasze Połoniny" to tytuł samofinansujący się, bez jakichkolwiek dotacji. Nikt za pracę w gazecie nie dostaje ani grosza, tym samym trudno wymagać by ktokolwiek robił to na co dzień za darmo.

[1/189] WOŚP w Ustrzykach i Lesku, a zagrali, że hej…

Tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał w dwóch bieszczadzkich powiatach. W Ustrzykach Dolnych Finał WOŚP odbył się na ustrzyckim Rynku, a w Lesku po pięciu latach przerwy zagrano w Bieszczadzkim Domu Kultury. Łącznie w Bieszczadach zebrano 34 809,66 zł.

[1/189] „Otwarte drzwi” w ustrzyckim Liceum Ogólnokształcącym

Od poniedziałku 12 lutego do piątku 16 lutego uczniowie trzecich klas gimnazjalnych mogą zapoznać się z warunkami przyjęcia i propozycją nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych podczas zorganizowanych tam „Dni otwartych". Podczas drugiego dnia towarzyszyłem gimnazjalistom Szkoły Podstawowej nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych.

[1/189] Pokazy Nauki w ustrzyckiej Jedynce

Tegoroczne Pokazy Nauki w Szkole Podstawowej Nr 1 odwiedziło kilkaset dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Ustrzyk Dolnych i okolic oraz uczniów ze szkół średnich. Wśród odwiedzających byli również zaproszeni goście: Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz z delegacją ze Słowacji, Zygmunt Krasowski oraz wielu nauczycieli i rodziców. Organizatorzy przygotowali różnorodne stanowiska naukowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

[1/189] Nowe formy nauki w Bieszczadzkim Zespole Szkól Zawodowych

W Bieszczadzkim Zespole Szkól Zawodowych im. Lecha Wałęsy w Ustrzykach Dolnych rozpoczęła się realizacja projektu „Szkolnictwo zawodowe w Powiecie Bieszczadzkim otwarte na rynek pracy". Całkowita wartość projektu wynosi 1 038 212, 16 zł.

[1/189] Ku pamięci Żołnierzom walczącym za Ojczyznę w latach 1914 – 1945

Pod ustrzyckim pomnikiem poświęconym żołnierzom walczącym za Ojczyznę w latach 1914 – 1945 złożono wieńce i zapalono znicze z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u