Aktualności

Aktualności związane z najważniejszymi wydarzeniami w powiatach Bieszczadzkim i Leskim.


[11/188] Ropieńczańskie inicjatywy

W ostatnią niedzielę października 2017 r. w Ropience otwarto Salę Przedpogrzebową wraz z chłodnią. W uroczystości udział wzięli mieszkańcy wsi, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych Bogdan Ferenc i burmistrz Bartosz Romowicz.

[11/188] Rozmawiali o lesie i nie tylko...

„Rola i życie lasu" był tematem przewodnim spotkania szkoleniowo – informacyjnego, zorganizowanego 23.11.2017 r. przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. Organizacji tego zadania podjęło się Biuro Podróży „Eko – Karpaty", samo działające w branży turystycznej i posiadające kontakty ze środowiskiem przewodników beskidzkich oraz miejscowymi przedstawicielami branży turystycznej. Osoby te na co dzień spotykają się z turystami, odwiedzającymi nasze strony.

[11/188] Licealiści podsumowali swój projekt

Zakończył się polsko-słowacki projekt „Nasze Karpaty. Budujemy przyszłość na fundamencie wielokulturowej przeszłości" w ramach programu Interreg. Działania projektowe realizowały dwie zaprzyjaźnione szkoły – Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych i Gimnazjum w Giraltovcach na Słowacji. Nad całością projektu czuwała Kamila Walasek, nauczycielka geografii z ustrzyckiego liceum.

[11/188] Pieniądze na wyposażenie szpitala w Ustrzykach Dolnych

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie w dniu 5 grudnia podpisano umowy na inwestycje dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem dla podmiotów leczniczych województwa podkarpackiego. Umowy podpisali: starosta bieszczadzki Marek Andruch, starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek i starosta leski Andrzej Olesiuk.

[11/188] Uczniowska pierwsza przysięga

W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych im. Lecha Wałęsy w Ustrzykach Dolnych odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Patrona Szkoły. Uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły.

[11/188] Kolejne etapy realizacji projektu „Otwarta Firma” w BZSZ

Uczniowie Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, przy wsparciu nauczycieli przedmiotów ekonomicznych – Joanny Czai i Anety Zdziebko, podejmują kolejne działania w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Otwarta Firma. Biznes przy tablicy".

[11/188] Żołnierski opłatek

Zarząd Bieszczadzkiego Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z siedzibą w Ustrzykach Dolnych zaprosił swych członków na tradycyjny żołnierski opłatek. Tegoroczny opłatek obchodzony był w Bieszczadzkim Kole ZŻWP po raz dwudziesty.

[11/188] Wbudowano akt erekcyjny nowej Komendy Powiatowej Policji w Lesku

W dniu 28 listopada odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania w fundamenty Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Lesku przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych, parlamentarzyści a także przedstawiciele wykonawcy inwestycji.

[11/188] Święta tuż.. tuż…

...to i już pora zrobić świąteczne ozdoby choinkowe i wszystko to, co może się przydać do przystrojenia choinki. Ponad 40 wystawców zaprezentowało swe wyroby świąteczne podczas II Jarmarku Bożonarodzeniowego w Ustrzykach Dolnych, który zorganizowało Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji, 17 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.

[11/188] Młodzi o zagrożeniach w cyberprzestrzeni

Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Piotr Mazur zaprosił młodzież do Ustrzyckiego Domu Kultury na kolejną debatę zatytułowaną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ", która odbyła się 5 grudnia.

[11/188] Robocze spotkanie sołtysów i władz powiatowych

W Starostwie Powiatu Bieszczadzkiego 13 grudnia odbyło się spotkanie sołtysów wsi powiatu bieszczadzkiego. Starosta Marek Andruch przedstawił zrealizowane zadania inwestycyjne w zakresie remontów dróg w roku 2017. Zakreślił również najważniejsze zadania do realizacji w 2018 r. a są wśród nich dalsze remonty dróg powiatowych, plany budowy nowego przejścia granicznego, a także restrukturyzacja i modernizacja szpitala powiatowego.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u