Aktualności

Aktualności związane z najważniejszymi wydarzeniami w powiatach Bieszczadzkim i Leskim.


[2/190] Zwyciężyła w „Milionerach”

Powiększ

Maria Romanek, nauczycielka z Bezmiechowej Dolnej w popularnym teleturnieju TVN „Milionerzy" wygrała tytułowy „milion" odpowiadając prawidłowo na 12 pytań.

[2/190] Bieszczadzkie Forum Zawodowców

W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych 16 marca odbyło się „Bieszczadzkie Forum Zawodowców". Podczas Forum uczniowie klas trzecich gimnazjów z powiatów bieszczadzkiego i leskiego poznali ofertę edukacyjną BZSZ na rok szkolny 2018/2019.

[2/190] „Jedynka” zdobyła tytuł: „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego”

W środę 7 marca w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych odbył się trzeci, a zarazem finałowy etap konkursu „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego".

[2/190] Młodzi programiści

W piątek 9 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych odbyło się uroczyste przekazanie elementów doposażenia pracowni robotyki, która działa w szkole pod kierunkiem nauczycieli Lucyny Lupy i Bartłomieja Sochy.

[2/190] Kształcimy praktycznie i zawodowo

W dniu 11 kwietnia zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Bieszczadzkim Zespołem Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych oraz Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu.

[2/190] II edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Powiatowego dla gimnazjalistów "Pasjonaci nauki na start!"

W dniu 20 marca 2018 r. odbył się Interdyscyplinarny Konkurs Powiatowy dla gimnazjalistów pod nazwą „Pasjonaci nauki na start!" zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych.

[2/190] Nowy sprzęt dla ustrzyckiego SP ZOZ

We wtorek 13 marca w ustrzyckim Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej odbyła się skromna uroczystość przekazania sprzętu medycznego ratującego życie o wartości ponad 1,2 mln zł.

[2/190] Umowa o przebudowę dróg Powiatu Bieszczadzkiego

W sali narad Starostwa Powiatu Bieszczadzkiego 28 marca podpisana została przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adama Hamryszczaka oraz Starostę Bieszczadzkiego Marka Andrucha pierwsza umowa w ramach celu tematycznego „Dostępność" „Partnerstwo transgraniczne szansa rozwoju regionu" Programu Współpracy Transgranicznej „Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020". Umowa stanowi o przebudowie dróg Powiatu Bieszczadzkiego, dla lepszej dostępności, a tym samym zwiększenia atrakcyjności Bieszczadów.

[2/190] „Motoraczek” w Ustrzykach Dolnych

W piątek 9 marca na ustrzycki dworzec wjechał specjalny pociąg linii 102, tzw. „motoraczek". Celem przejazdu była promocja pomysłu reaktywacji dawnego połączenia kolejowego, nieużytkowanego przez blisko 20 lat. Tym samym po raz kolejny pojawiła się konieczność kontynuowania rozmów o przywróceniu ruchu kolejowego w naszym regionie.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u