Aktualności

Aktualności związane z najważniejszymi wydarzeniami w powiatach Bieszczadzkim i Leskim.


[5/193] Nowe kierunki i innowacyjne metody w BZSZ

Program „Interreg Polska – Słowacja"
i Akademia Umiejętności „Eurocash" w BZSZ

Powiększ

W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych wprowadza się nowe kierunki i innowacyjne metody nauki zawodów niezbędnych dla lokalnego rynku pracy. Dzisiaj to już nie tylko hotelarstwo, logistyka czy zawód sprzedawcy. Współpraca i realizacja programów zewnętrznych pozwala na taki poziom kształcenia, by absolwent opuszczający szkołę był, w dosłownym tego słowa znaczeniu, przygotowany wszechstronnie do natychmiastowego samodzielnego podjęcia pracy na oferowanym mu stanowisku pracy.

[5/193] Elżbieta Rafalska w Świetlicy Opiekuńczej „Pełna Chata”

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odwiedziła podopiecznych Świetlicy Opiekuńczej „Pełna Chata" działającej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych.

[5/193] Wyniki egzaminu maturalnego w Liceum Ogólnokształcącym w 2018 roku

Wyniki egzaminu maturalnego w 2018 r. w ustrzyckim Liceum Ogólnokształcącym są wyjątkowo pomyślne. W sesji majowej do egzaminu przystąpiło 60 absolwentów szkoły i wszyscy zdali egzamin w pierwszym terminie. Ostatni wynik 100 procent zdawalności szkoła uzyskała w 2007 roku, przy bardziej liberalnych zasadach zdawalności.

[5/193] W 100 rocznicę Niepodległości Polski i w 250 lat od Konfederacji Barskiej

Na przełęczy Przysłup nad Żłobkiem odbyły się bieszczadzkie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i zaprzysiężenia spisanego aktu założycielskiego Konfederacji Barskiej w jej 250-tą rocznicę, które traktowane jest jako polskie powstanie narodowe przeciwko rosyjskim zaborcom.
Uroczystości rozpoczął rajd młodzieżowy, który wyruszył z bieszczadzkich miejscowości: Czarna, Bandrów Narodowy i spod Holicy w Ustjanowej. Metą rajdu była właśnie przełęcz Przysłup.

[5/193] Bieszczadzka wiecha 2018

W dniu 5 października 2018 r. spotkali się członkowie Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i przedstawiciele firm budowlanych z Powiatów Bieszczadzkiego i Leskiego na swej X edycji Święta Budowlanych "Bieszczadzka wiecha 2018".

Powiększ

[5/193] Turnieje i rajdy w DPS Moczary

VIII Turniej Szachowo – Warcabowy „Szachowa Jesień w Moczarach" i III Bieszczadzki Rajd Pieszy Mieszkańców DPS – za nami.
Dwanaście instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi w dniach 27-28 września 2018 roku uczestniczyło w tegorocznym VIII Turnieju Szachowo – Warcabowym i III Bieszczadzkim Rajdzie Pieszym Mieszkańców DPS.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u