Archiwum

Archiwalne numery "Naszych Połonin".

Wybierz z rozwijanej listy archiwalny numer:

Numery od 1/42 do 2/129 dostępne są tutaj.


Piknik Naukowy Jedynki - 20.05.2017

Powiększ

III Ustrzycki Bieg Uliczny "Biegnij z Jedynką" - 27.05.2017

Powiększ

Sprzątanie rzeki Strwiąż - 20.05.2017

Powiększ

[3/180] Powiat BIESZCZADZKI - Nr 2/2017

[3/180] Do wychowanych w oborze żadne nauki nie dotrą, a jedynie kara

Nie tak dawno dotarła do nas informacja o pozyskaniu kolejnych dotacji na modernizację „Parku pod dębami" w Ustrzykach Dolnych, która realizowana jest w ramach wspólnego polsko-słowackiego projektu transgranicznego pn.: ,,W poszukiwaniu wspólnych korzeni – tworzenie zaplecza turystyczno-rekreacyjnego poprzez modernizację Parku pod Dębami (Polska) i Parku Mieru (Słowacja)".

[3/180] Stypendia dla najlepszych z najlepszych

W czwartkowe popołudnie 9 marca na zaproszenie Burmistrza Ustrzyk Dolnych spotkało się 39 uczniów – najlepszych z najlepszych w nauce i sporcie, a zamieszkałych w naszej gminie.

[3/180] Zimowa stolica Bieszczad – czy aby na pewno?

Ustrzyki Dolne od lat zgłaszają aspiracje do miana zimowej stolicy Bieszczad, a tym samym zimowej stolicy Podkarpacia. Niestety od lat nic nie robią, by pobożne życzenia stały się faktem. Jak taka stolica powinna wyglądać? Wystarczy odwiedzić kilka miast wielkości Ustrzyk albo i mniejszych, jak choćby Szczyrk, Karpacz, Wisła, Ustroń bo o Zakopanem, czy Krynicy nie ma nawet co wspominać. Zobaczymy jak daleko do nich Ustrzykom. Różnica jest prawie taka, jak pomiędzy Ustrzykami a ukraińskim Chyrowem.

Powiększ

[3/180] Ustrzyckie śpiewanie o miłości

9 marca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. prof. Eugeniusza Wanieka w Ustrzykach Dolnych już po raz szósty spotkali się miłośnicy śpiewania. Podczas poprzednich spotkań śpiewano kolędy, piosenki wojskowe i żołnierskie, a także pieśni patriotyczne.

[3/180] Pożegnaliśmy Kazimierza Pelczarskiego

Zmarł Kazimierz Pelczarski – człowiek, który przez lata był jedną z najważniejszych osób w mieście. Pogrzeb odbył się w rodzinnej miejscowości Jasionowie, gdzie 20 lipca 1931 roku Kazimierz Pelczarski się urodził. Jednym z jego pierwszych miejsc pracy była posada w Wojewódzkim Biurze Pełnomocnika ds. Skupu w Rzeszowie na stanowisku instruktora w biurze powiatowym w Brzozowie. Mniej więcej w tamtym czasie został członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego.

[3/180] Pellet – ekologiczny zamiennik węgla

Wiesław Stebnicki rozmawia z Przemysławem Szukalskim – producentem pelletu.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2017 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u