Archiwum

Archiwalne numery "Naszych Połonin".

Wybierz z rozwijanej listy archiwalny numer:

Numery od 1/42 do 2/129 dostępne są tutaj.


[2/190] Biegli „Tropem wilczym”

Ponad 170 zawodników wzięło udział w biegach na trzech różnych dystansach. Pierwszy z nich to 1963 metry – dystans symboliczny, związany z rokiem 1963, kiedy to zginął ostatni z „wyklętych" – Józef Franczak ps. „Lalek".

[2/190] Sabina Lizis Mistrzem Polski w Biegach Anglosaskich!

W Mistrzostwach Polski w Biegach Anglosaskich rozegranych w Ustrzykach Dolnych Krzysztof Bodurka reprezentant klubu „Alpin Sport Team" – AZS AWF Kraków został tegorocznym Mistrzem Polski. Dużym sukcesem zakończył się występ Sabiny Lizis z MKS „Halicz" Ustrzyki Dolne, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej i pojedzie na Mistrzostwa Europy do Włoch. W rywalizacji klubowej zwyciężył LKS „Zorza" z Gdyni.

[2/190] Bieszczadzkie Forum Zawodowców

W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych 16 marca odbyło się „Bieszczadzkie Forum Zawodowców". Podczas Forum uczniowie klas trzecich gimnazjów z powiatów bieszczadzkiego i leskiego poznali ofertę edukacyjną BZSZ na rok szkolny 2018/2019.

[2/190] „Jedynka” zdobyła tytuł: „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego”

W środę 7 marca w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych odbył się trzeci, a zarazem finałowy etap konkursu „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego".

[2/190] Młodzi programiści

W piątek 9 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych odbyło się uroczyste przekazanie elementów doposażenia pracowni robotyki, która działa w szkole pod kierunkiem nauczycieli Lucyny Lupy i Bartłomieja Sochy.

[2/190] Kształcimy praktycznie i zawodowo

W dniu 11 kwietnia zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Bieszczadzkim Zespołem Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych oraz Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu.

[2/190] O problemach pszczelarstwa...

Powiększ

Mottem I Bieszczadzkiej Konferencji Pszczelarskiej w Ustrzykach Dolnych były słowa Alberta Einsteina, który powiedział:

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, nie będzie zwierząt..."

[2/190] 13 urodziny USA / Stacja B. – zastrzyk muzycznej adrenaliny

Jakiś czas temu byłem na urodzinowym koncercie Ustrzyckiej Sceny Alternatywnej w ustrzyckim „Młynie", grał tam między innymi „Burek! Dobry Pies", który wtedy był gwiazdą tego koncertu. Zagrał też nikomu nieznany zespół z Ustrzyk „Stacja B".

Powiększ

Widać było, że członkowie zespołu - jeszcze prawie dzieci - dopiero uczą się grać. Jednak już wtedy było widać, że – jak mówi przysłowie – z tej mąki będzie chleb. Młodzi ludzie ze Stacji B. wzięli się ostro do pracy, a jej efekty można było zobaczyć w trakcie kwietniowego koncertu w ramach 13 urodzin USA w restauracji „Bieszczadzka".

[2/190] II edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Powiatowego dla gimnazjalistów "Pasjonaci nauki na start!"

W dniu 20 marca 2018 r. odbył się Interdyscyplinarny Konkurs Powiatowy dla gimnazjalistów pod nazwą „Pasjonaci nauki na start!" zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych.

[2/190] Nowy sprzęt dla ustrzyckiego SP ZOZ

We wtorek 13 marca w ustrzyckim Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej odbyła się skromna uroczystość przekazania sprzętu medycznego ratującego życie o wartości ponad 1,2 mln zł.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u