Archiwum

Archiwalne numery "Naszych Połonin".

Wybierz z rozwijanej listy archiwalny numer:

Numery od 1/42 do 2/129 dostępne są tutaj.


[3/191] Nasi najlepsi w Polańczyku

Zawodnicy MKS „Halicz" i Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking z Ustrzyk Dolnych dominowali w Pucharze Polski NW i w Bieszczadzki Bieg po Zdrowie pod hasłem „Zabiegaj po zdrowie" rozegranych w Polańczyku.

[3/191] Piechotą z Koszalina w Bieszczady

Józef Szczeblewski pokonał ponad 840 km z Koszalina do Ustrzyk Dolnych. W sobotę 19 maja 2018 r. około godziny 10-tej na ustrzyckim rynku super maratończyka witali Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego Ryszard Urban i Starosta Bieszczadzki Marek Andruch.

[3/191] Skandal w Dwerniku

Do naszej Redakcji przychodzą maile, w których nasi korespondenci wskazują na różne nieprawidłowości. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia z nielegalnej spalarni śmieci, jaka funkcjonuje na zapleczu jednego z pensjonatów w Dwerniku.

[3/191] „Promyk Nadziei” w „Parku pod Dębami”

W sobotnie popołudnie 23 czerwca Bieszczadzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei" zaprosili mieszkańców Ustrzyk Dolnych do „Parku pod Dębami" na „Wielki Piknik Rodzinny" na rzecz swoich podopiecznych. Jak na piknik przystało, były kiełbaski z grilla, ciastka i różne słodkości przygotowane przez organizatorów i przez Stowarzyszenie „Homo Homini" oraz Bibliotekę w Brzegach Dolnych.

[3/191] Komputery dla szkoły w Polanie

W kwietniu br. w Publicznej Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Polanie gościli Starosta Bieszczadzki Marek Andruch i Wiceprezes Zarządu „Exatel" S.A. z Warszawy Rafał Magryś, który jest polskim operatorem telekomunikacyjnym i dostawcą usług cyberbezpieczeństwa. Rafał Magryś przekazał szkole dar w postaci 10 laptopów.

[3/191] „Orliki” w Gminie Olszanica

W Gminie Olszanica przy szkołach w Uhercach Mineralnych i Olszanicy oddano do użytku wielofunkcyjne boiska sportowe.
W szkołach podstawowych w Uhercach Mineralnych i Olszanicy oddano do użytku dwa nowoczesne boiska wielofunkcyjne. Inwestycje kosztowały ponad 1,2 mln zł i w połowie zostały sfinansowane ze środków Ministra Sportu i Turystyki. Dzięki tym boiskom młodzi szczypiorniści, koszykarze czy piłkarze będą mieli możliwość trenować na nowoczesnych boiskach. Poprawią się również warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w szkołach.

[3/191] Otwarto Bieszczadzkie Centrum Wspierania Rodziny

W kwietniu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie otwarto Bieszczadzkie Centrum Wspierania Rodziny wraz ze Świetlicą Opiekuńczą „Pełna Chata". Pierwszą zorganizowaną imprezą był „Dzień dziecka", organizowany pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko, Śmieje się cały Świat".

[3/191] Spotkanie sąsiadów w Michniowcu

W niedzielę 10 czerwca odbyło się kolejne spotkanie przygraniczne sąsiadów z Michniowca i Łopuszanki na Ukrainie. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 gości z Ukrainy, a jego myślą przewodnią jest promocja budowy przejścia granicznego łączącego te dwie miejscowości.

Powiększ

[3/191] Wycieczka naukowo – dydaktyczna do Krakowa i Oświęcimia

W dniach 16-19 kwietnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych i drugich ustrzyckiego Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia, która była współorganizowana przez Zakład Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

[3/191] Licealne Dni Kultury

Dyrekcja i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych zaprosili na kolejną edycję Licealnych Dni Kultury. Młodzi artyści zaprezentowali różnorakie formy ekspresji artystycznej, która prezentowała talenty i pasje twórcze ustrzyckich licealistów. Były tańce ludowe, muzyka, recytacje, formy teatralne i pantomima.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u