Na ucho

To o czym mówią wszyscy, a co do tej pory nie zostało zweryfikowane i opisane.


[5/182] Cudowne źródełko zaszkodziło decydentom- zwykłym ludziom nie szkodziło

Pracownicy Polskich Kolei Państwowych z Zagórza zlikwidowali „cudowne źródełko" usytuowane w Ustrzykach Dolnych przy drugim moście od strony Sanoka.

Powiększ

Jak się okazało Sanepid wykrył w wodzie ze źródełka bakterie coli. Taka jest rola tej instytucji by badać między innymi wodę spożywaną przez ludzi i w razie wykrycia niebezpiecznych zanieczyszczeń informować o tym. Rodzi się tylko pytanie, czy informacja Sanepidu kogoś z czerpiących tam wodę zaskoczyła. Z rozmów jakie przeprowadziłem praktycznie wszyscy liczyli się z taką możliwością, jednocześnie nie znalazła się ani jedna osoba, która by powiedziała, ze woda ta mu zaszkodziła.

[5/182] Prasowa segregacja

Wszyscy wiemy co znaczą słowa „segregacja rasowa". To podział ludzi na tych lepszych lub gorszych ze względu na kolor skóry, narodowość. Istnieje też masa innych przykładów dzielenia ludzi, partii, mediów na te gorsze i lepsze. Rządzący PiS lubi „Gazetę Polską", tygodnik „W sieci", telewizję „Trwam" i  - jak rządzi - TVP, nienawidzi „Gazety Wyborczej", telewizji TVN. Podobne przykłady mamy też na naszym terenie.

[5/182] Najlepiej wydawane trzy złote

Nie tak dawno burmistrz Bartosz Romowicz, krytykując „Nasze Połoniny" stwierdził iż lektura tej gazety kosztowało go trzy zł., najgorzej wydane trzy zł. w swoim życiu. My rozumiemy, że lepiej te pieniądze wydawać na „gazetę rządowa", której budżet jest już ponad dwukrotnie większy niż za czasów burmistrza Sułuji.

[5/182] Graffiti - sztuka czy wandalizm

Malowanie różnego rodzaju tekstów, czy też obrazów na murach, ścianach kojarzy się nam z natury rzeczy z wandalizmem. Bo faktycznie to jest wandalizm. Dzieła zostawiane przez niby grafficiarzy odstraszają wulgarnością tekstów lub kiczowatym obrazem. Na dodatek zdobią muru budynków mieszkalnych lub budynków użyteczności publicznej i to głównie w centrach miast.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2017 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u