[Nr 3/130] Ranking diet radnych Leska i Ustrzyk Dolnych

Drukuj
Dodano: piątek, 20 kwiecień 2012

 Jak się okazuje cykl rankingów diet drukowany w Naszych Połoninach od pięciu lat znalazł naśladowcę. No cóż, jak się nie ma swoich pomysłów zrzyna się pomysły od innych. Połoniny jednak robić będą dalej swoje i dziś prezentujemy diety jakie pobrali w roku 2011 radni miast Leska i Ustrzyki.

 

Lesko od lat stosuje zasadę ryczałtu czyli stałej miesięcznej stawki dla każdego radnego. Większe stawki pobierają jedynie przewodniczący komisji oraz przewodniczący rady i jego zastępca. Burmistrz Leska Barbara Jankiewicz okazała się osobą hojną bo w czasach gdy wszyscy oszczędzają na potęgę ona podniosła diety radnych o blisko 1,5 tys. zł dla każdego z nich.

Lesko

Jak się jednak okazuje Lesko nie przelicytowało Ustrzyk. Te ponownie wypłaciły swoim radnym spore diety, mówiąc prościej najwyższe ze wszystkich samorządów obu bieszczadzkich powiatów. Ponadto ustrzycki samorząd prócz przewodniczącego rady ma dwóch zastępców z wysokimi ryczałtami. Ustrzyki różnią się tym od Leska, że prócz Przewodniczącego Rady i jego zastępców biorących ryczał pozostali radni wynagradzani są za każde posiedzenie rady.

Ustrzyki Dolne

Jak widać radni z Leska wzięli łącznie o około 70 tys. zł mniej od radnych ustrzyckich. Patrząc na to co działo się w obu miastach i gminach w ostatnich latach różnica w wysokości diet radnych przynajmniej redakcję Naszych Połonin nie dziwi.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u