[Nr 3/130] Lesko / Zatrzymany sprawca rozboju na 81-letniej staruszce

Drukuj
Dodano: piątek, 20 kwiecień 2012

W policyjnym areszcie trzeźwieje mieszkaniec Leska zatrzymany 3 kwietnia przez policjantów tuż po tym jak okradł swoją znajomą. Mężczyzna wtargnął do domu 81-letniej kobiety, groził jej nożem i uciekł z wyrwaną kobiecie torebką.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez syna poszkodowanej i od razu podjęli poszukiwania sprawcy. Kilka minut później na ul. Turystycznej zatrzymali 53-letniego mieszkańca Leska, który przyznał się do dokonania rozboju na swojej znajomej. Znaleziono przy nim część skradzionych pieniędzy, dokumenty, zdjęcia i portfele. W parku, we wskazanym przez mężczyznę miejscu policjanci znaleźli wyrzuconą i opróżnioną damską torebkę. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany - w organizmie miał 1,16 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie, dzień później został przesłuchany.
Policjanci ustalili, że podobnego czynu mężczyzna dopuścił się wcześniej wobec 83-letniego staruszka. Jest też podejrzewany o kradzież portfela w Sanoku.
W myśl kodeksu karnego, „kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem (...) podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12".

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u