[2/169] Bieszczadzcy narodowcy coraz aktywniejsi

Drukuj
Dodano: środa, 23 marzec 2016

31 stycznia działacze Ruchu Narodowego w Ustrzykach zorganizowali Spotkanie Otwarte na którym przybliżyli cele i działalność RN oraz omówili program, metody działania oraz najbliższe cele polityczne.

Powiększ

Spotkanie prowadził koordynator Ruchu Narodowego w powiecie bieszczadzkim Wiesław Sowiński, który zapoznał zgromadzonych z dotychczasową działalnością Ruchu Narodowego w naszym regionie i przedstawił cele formacji na najbliższe miesiące. Gościem spotkania był Pełnomocnik Ruchu Narodowego w Województwie Podkarpackim, członek Rady Politycznej Ruchu Narodowego Oskar Kochman.

Kol. Oskar w swoim obszernym referacie przybliżył ideologie oraz program Ruchu Narodowego a także jego bieżącą działalność na scenie politycznej. W czasie spotkania wywiązała się rzeczowa dyskusja na tematy nurtujące zebranych. Duże emocje towarzyszyły pytaniom związanym z kwestią Polskiej polityki zagranicznej, szczególnie relacji z Ukrainą oraz ogromnych obaw mieszkańców regionu związanych z możliwym problemem nielegalnych imigrantów w naszym mieście. Prawie trzygodzinna dyskusja i stanowisko Ruchu Narodowego wyraźnie zadowoliło wszystkich uczestników debaty. Duża frekwencja i pełna sala świadczyła o tym, że zainteresowanie działalnością organizacji narodowo-patriotycznych w naszym regionie jest ogromne. Potwierdzeniem tego jest spotkanie ustrzyckiej młodzieży, które odbyło się 29 stycznia w barze „Maciuś". Gośćmi byli prezes i zarząd Młodzieży Wszechpolskiej na Podkarpaciu. Wynikiem spotkania było zawiązanie w Ustrzykach koła MW, które będzie wspierane przez Ruch Narodowy.

Powiększ


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

We wtorek 1 marca w 65 rocznicę wykonania wyroku śmierci na Łukaszu Cieplińskim i członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Powiększ

Żeby upamiętnić Żołnierzy Niezłomnych odbył się V Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który wieczorem przeszedł ulicami Rzeszowa. Trasa prowadziła z rzeszowskiego Rynku pod pomnik Łukasza Cieplińskiego i członków IV Zarządu WiN. W marszu udział wzięli działacze Ruchu Narodowego oraz koła Młodzieży Wszechpolskiej z Ustrzyk Dolnych.

Powiększ


Nie tylko "bolkiem" Ruch Narodowy się zajmuje

26 lutego dla dzieci zorganizowano zajęcia na basenie „Delfin" w Ustrzykach (ferie 2016). Pomocy w organizacji udzielili członkowie Ruchu Narodowego oraz Młodzieży Wszechpolskiej, nad bezpieczeństwem dzieci czuwał Janusz Zieliński.

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#4 Dawid 2018-12-11 21:02
Ja rozumiem miłość do narodu, do Polaków, do Polski... ale nie rozumiem nawiązania do znaków nazistowskich...
upa z nimi działało, ale żebyśmy my używali tego... nie jestem w stanie pojąć
Cytuj
#3 kola 2016-04-01 09:35
Cytuję Greg:
Psychopaci :lol:
Spotkanie było otwarte, można było przyjść i powiedzieć w twarz tym ludziom. Uważasz że patrioci i prowadzący działalność charytatywną i wychowawczą to idioci? A ty kim jesteś? Tylko "Gregiem" i niczym więcej. Dobrze, że coś się nareszcie w Polsce zmienia i takich "Gregów" bedzie coraz mniej.
Cytuj
#2 Greg 2016-03-23 22:27
Psychopaci :lol:
Cytuj
#1 zdrowy 2016-03-23 12:30
I tak trzymać.
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u