[Nr 3/130] Aktualności leskie

Drukuj
Dodano: sobota, 21 kwiecień 2012

Aktualności leskie
Marzec 2012

1. Przedstawiciele Leska pod przewodnictwem wicestarosty Stanisława Szelążka udali się do Warszawy, do Ministerstwa Sprawiedliwości, by upominać się o zachowanie dotychczasowego „status quo" sądownictwa w Bieszczadach.

Protest Protest

W tym samym dniu o godz. 16, program pierwszy Polskiego Radia wyemitował wypowiedzi osób biorących udział w proteście. Między innymi, cytuję: „...brak Sądu Rejonowego w Lesku, to brak racjonalnego sądownictwa w tak rozległych Bieszczadach."

Mamy nadzieję, że interwencja leszczan będzie skuteczna i w naszej miejscowości pozostanie Sąd Rejonowy, który istnieje od przeszło 150 lat.

2. Od kilku lat w Lesku odbywa się impreza kulturalna pn. Bieszczadzkie Lato z książką.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest leska oficyna wydawnicza Bosz, którą wspierają organizacyjnie i finansowo miasto i starostwo. W tym roku starostwo wycofało się ze współfinansowania imprezy a sama firma Bosz, jak podaje jej dyrektor Bogdan Szymanik nie jest w stanie zorganizować imprezy. Może w przyszłym roku , gdy znajdą się odpowiednie środki powrócimy do organizacji tej ciekawej imprezy kulturalnej, promującej Lesko.

3. Niebawem leska oficyna wydawnicza Bosz wyda katalogi bogato ilustrowane ze zdjęciami obrazującymi przygotowania miast do Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012.

W Polsce dotyczyć to będzie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska a także Krakowa.

Będzie to swego rodzaju promocja Polski. Szczególnie zainteresowane tym wydaniem katalogu jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

4. Zarząd Powiatu Leskiego podjął decyzję o rozpisaniu konkursu na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Lesku.

Jan Lewicki

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u