W Lesku powstaje kryty basen

Drukuj
Dodano: wtorek, 22 maj 2012

Powiększ
Trwają prace na budowie krytej pływalni w Lesku. Wartość projektu wyniesie ponad 23 mln złotych brutto. Będzie to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta, przyciągająca osoby wypoczywające w Lesku i jego okolicach zarówno w lecie jak i w zimie.

Powstaje nowoczesna pływalnia w Bieszczadach

- Basen zbudujemy do 30 czerwca 2014 roku. W ramach inwestycji wybudujemy krytą pływalnię, która będzie głównym budynkiem kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku. Obiekt będzie dysponować basenem pływackim i rekreacyjnym, dwiema zjeżdżalniami – płaszczyznową i rurową oraz brodzikiem dziecięcym i wanną z hydromasażem. Na poziomie plaży przy basenie pływackim powstanie składana widownia, służąca osobom przebywającym na czas zawodów w hali basenów, zaś osoby oglądające zawody będą miały do dyspozycji ogólnodostępną widownię na poziomie galerii. W obiekcie znajdzie się także zespół odnowy biologicznej, składający się z działów: wodolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i krioterapii, fitness, siłowni i pary saun fińskich oraz punkty usługowe, szatnie wraz z natryskami i pomieszczenia pomocnicze.

Dla mieszkańców, turystów i sportowców

Kryta pływalnia w Lesku będzie miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców miasta, powiatu oraz turystów odwiedzających region. Będzie również stanowiła doskonałą bazę sportową przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z terenu Leska i okolic. W utworzonym kompleksie organizowane będą zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od nauki korzystać z niego będą całe rodziny. W okresie wakacji z usług kompleksu będą mogły korzystać zorganizowane grupy turystyczne, wczasowicze oraz sportowcy.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u