Śmiertelny wypadek z udziałem policyjnego radiowozu

Drukuj
Dodano: sobota, 26 maj 2012

PowiększPolicja i prokuratura wyjaśniają przebieg i przyczyny wypadku, w którym śmierć poniósł 16-letni motorowerzysta. Chłopiec zderzył się z policyjnym radiowozem. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 23.10 na ul. 29 Listopada w Ustrzykach Dolnych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów i prokuratora, kierujący oznakowanym fiatem ducato policjant postanowił zareagować na wykroczenie, które popełnił jadący przed radiowozem kierowca volkswagena golfa. Golf wyprzedzał motorower przejeżdżając podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusz uruchomił sygnały uprzywilejowania, zjechał na lewy pas, by wyprzedzić motorower i volkswagena.

Kiedy policyjny fiat wyprzedzał motorower, kierujący nim nagle skręcił w lewo. Policjant próbował skierować radiowóz maksymalnie w lewo, jednak nie udało się uniknąć zderzenia.

Motorowerem kierował 16-letni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych, pasażerem był 15-letni chłopiec. Obaj trafili do szpitala. Kierujący zmarł, pasażer jest ranny, ma złamany obojczyk i rękę.

Radiowozem kierował 36-letni policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, pasażerką była policjantka. W wypadku doznali ogólnych potłuczeń. Oboje byli trzeźwi, trzeźwy był też pasażer motoroweru.

Trwa ustalanie przebiegu i przyczyn wypadku, postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku.

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#2 E tam ... 2012-06-07 08:07
Jedna wielka farsa! Policjanty na zwolnieniach, ponoć jeden w czubkolandi ... tak to się unika odpowiedzialnoś ci za zabójstwo!
Cytuj
#1 Beskyd 2012-06-03 17:42
Rozumiem to tak .
Patrol "wladzy " zauwazyl straszne przestepstwo !
Samochod omijajac motorower ( czyli pojazd poruszajacy sie z szybkoscia co najmniej dzwieku ) przeekroczyl linie ciagla .
Przestepstwo ktore moze zagrozic porzadkowi publicznemu.
Schwytanie przestepcy to obowiazek ,to pewny awans , no plus u partnera / ki w radiowozie.
A wiec nie ma co MYSLEC ! gaz do dechy !
Tylko dlaczego teraz po wszystkim .
Ten mlody chlopiec musial zaplacic najwieksza cene nie tylko za swoje niedoswiadczeni e i nie rozwage , ale i glupote drugiej osoby / osob. Jak tytul mowi " profisjonalisty " ! ?
Gdzie byl drugi "profesjonalist a " siedzacy obok kierowcy ?
Krzyczal - Franek lap go za jaja , gaz do dechy ?
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u