[Nr 4/131] Aktualności leskie

Drukuj
Dodano: środa, 06 czerwiec 2012

Aktualności leskie
Maj 2012 r.

1. Jak co roku z początkiem maja otwarta została w synagodze Galeria Sztuki. Wystawia tu swoje dzieła artystyczne ok. 80 twórców bieszczadzkich. Cieszą się one dużym zainteresowaniem zwiedzających i są kupowane przez turystów oraz tutejszą ludność. W  ubiegłym roku galerię zwiedziło ok. 10 tyś. osób.

2. Państwo Szelcowie zakończyli już ostateczną rozbudowę swojej Ciastkarnio-kawiarni „Słodki domek". Lokal ten jest zawsze pełen turystów udających się w Bieszczady lub wracających z nich. Jest też sporo mieszkańców Leska  i okolic. Wszystkich przyciąga tu: dobra kawa, doskonałe wyroby ciastkarskie, uprzejma obsługa, panująca czystość i estetyka wystroju lokalu.

3. Z dniem 21 maja br. uruchomiona została przy leskim szpitalu poradnia diabetologiczna - jedyna w Bieszczadach. Od 1 stycznia była ona nieczynna z powodu braku lekarza tej specjalizacji, teraz prowadzi ją diabetolog i ok. 800 pacjentów będzie już mogło uzyskiwać fachowe porady. Wizyty można zamawiać pod tel. 13 460 82 25.

4. Konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Lesku  został już rozstrzygnięty  i nowym dyrektorem został p. mgr Wiesław Kuzio. O stanowisko ubiegało się czterech kandydatów.

5. Mając na uwadze pilną potrzebę uruchomienia przyszpitalnej poradni kardiologicznej, która od 1 stycznia jest nieczynna z powodu braku kardiologa. SP ZOZ poszukując lekarza o tej specjalności przygotował dla niego mieszkanie. Należy podkreślić, że w budynku dyrekcji SP ZOZ znajduje się też pokój gościnny, w którym czasowo może zatrzymać się np. lekarz mający zamiar podjęcia pracy w naszym szpitalu.

Jan Lewicki

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u