[Nr 4/131] Co tam na hali?

Drukuj
Dodano: środa, 06 czerwiec 2012

Marcin Budzyk
Rozmowa z
Marcinem Budzykiem
Dyrektorem Ustrzyckiej Hali Sportowej

Wiesław Stebnicki - Od otwarcia hali sportowej minęło blisko dziewięć miesięcy, czy Pana zdaniem była to potrzebna inwestycja?

Marcin Budzyk - Moim zdaniem inwestycja była jak najbardziej potrzebna, to, że ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych największa szkoła w regionie nie miała do tej pory  sali gimnastycznej jest argumentem wystarczającym. Poza tym, że pełni on funkcję dydaktyczną cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców o czym świadczy grafik wykorzystania obiektu do późnych godzin wieczornych, jest miejscem spotkań mieszkańców podczas wielu ciekawych imprez i wydarzeń, które bez takie obiektu do tej pory nie mogły się odbywać w Ustrzykach Dolnych.

W. S. - Jeśli dało by się procentowo określić wykorzystanie hali to ile by to było procent i kto głównie z niej korzysta?

Powiększ

M. B. - Jak Pan wspomniał Hala działa dopiero 9 miesięcy jednak od samego początku tętni życiem niemal każdego dnia, od godziny 8:00 do 14:30 wykorzystywana jest przez Zespół Szkół Publicznych nr 1, następnie swoje zajęcia realizują SKS-y oraz inne kluby sportowe działające na naszym terenie, 18:00 do 22:00 to godziny zarezerwowane dla grup zorganizowanych z Ustrzyk i okolic.  Przez całą zimę w każdą niedzielę rozgrywana była „Ustrzycka liga futsalowa", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród drużyn jak i publiczności. Przez te 9 miesięcy zorganizowanych było dziesiątki szkolnych imprez sportowych Proszę pamiętać, że hala sportowa to nie tylko boisko ale również szereg ciekawych atrakcji, w obiekcie znajduje się sauna fińska, sala konferencyjna, prowadzone są zajęcia fitness, kursy samoobrony, Prowadzony jest punkt gastronomiczny serwujący wyśmienite zdrowe jedzenie, od 19 maja funkcjonuje gabinet masażu, gabinet dietetyczny, niebawem zacznie funkcjonować  dobrze wyposażona siłownia która uzupełni naszą interesującą ofertę.

W. S. - Hala spełnia też po części rolę domu kultury organizując choćby występy estradowe. Co do tej pory było frekwencyjnym sukcesem, a co największą porażką?

M. B. - Obiekt jest doskonale przystosowany do przeprowadzania imprez innych niż sportowe(mieliśmy okazję to sprawdzić podczas uroczystego otwarcia Hali), końcem października odbyła się pierwsza duża impreza biletowana – występ „Kabaretu pod Wyrwigroszem" i okazała się wielkim sukcesem sprzedaliśmy blisko 1000 biletów i do tej pory to najlepszy wynik. Nie ponieśliśmy żadnej porażki, każda z imprez które organizowaliśmy była w moim odczuciu sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W. S. - Może trochę cyfr. Ile kosztuje miesięcznie utrzymanie hali, jaką część tej kwoty stanowi dotacja, a jaką musicie wypracować sami?

M. B. - Na dzień dzisiejszy ciężko mówić o miesięcznych kosztach utrzymania hali, myślę że po roku funkcjonowania będzie można bardzo dokładnie określić miesięczny koszt. Jeśli chodzi o budżet przeznaczony na utrzymanie hali sportowej w 100% pochodzi z Urzędu Gminy, natomiast wszystkie wypracowane przychody trafiają do kasy urzędu. Dochody Hali na 2012 r. zostały określone na poziomie 200 tys. zł i myślę że uda się zrealizować je w 100%. Dochody hali pochodzą z wynajmu boiska, sauny, dzierżawy pomieszczeń (bar, gabinet masażu, gabinet dietetyczny), zajęć fitness, kursów samoobrony, organizacji imprez biletowanych.

W. S. - Czy każdy mieszkaniec Ustrzyk lub jakaś grupa ludzie może sobie sale wynająć i ile kosztuje godzina wynajęcia?

M. B. - Oczywiście hala jest dla wszystkich, godzina wynajmu sali to 120 zł/godz. Jednak po podpisaniu umowy na stałe zajęcia co najmniej raz w tygodniu to zaledwie 60 zł/godz., wszystkich chętnych zapraszamy.

W. S. - Czy za imprezy typu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy inne o podobnym profilu też trzeba płacić?

M. B. - Oczywiście na tego typu imprezy obiekt udostępniany jest nieodpłatnie po spełnieniu oczywiście kilku warunków takich jak zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom.

W. S. - Jest Pan w dobrych kontaktach z dyrektorem Zespołu Basenów Kazimierzem Matwiejem, czy w związku z tym nie myślicie panowie nad wspólną ofertą skierowana do klubów sportowych, które mogły bu tutaj zorganizować swoje zgrupowania.

M. B. - Oczywiście oferta Hali i Zespołu Basenów doskonale się uzupełniają i w wielu przypadkach przedstawiamy wspólną ofertę dla klubów zainteresowanych organizacją  obozów na naszym terenie i  są tego pierwsze efekty.

W. S. - Zbliżają się wakacje, szkoły opustoszeją, czy hala sportowa też, czy zaoferujecie coś dla młodych ludzi którzy wakacje spędzają w domu.

M. B. - Okres wakacyjny  okres w którym przede wszystkim zależy nam na sprzedaży obiektu klubom na zgrupowania. Na dzień dzisiejszy przeszło miesiąc wakacji jest już zarezerwowany przez szkoły sportowe i kluby. W wielu przypadkach właśnie wspólna oferta hali i basenów przekonała do tego aby zorganizować zgrupowanie właśnie w Ustrzykach. Wakacje  to również dobry moment aby przeprowadzić pewne prace konserwatorskie, polegające na usunięciu drobnych usterek objętych gwarancją. Oczywiście opracujemy również grafik zajęć nieodpłatnych dla dzieci i młodzieży z Ustrzyk i okolic.

W. S. - Jakie niespodzianki przygotowuje Pan w najbliższym czasie?

M. B. - Były kabarety, koncerty rockowe, przyszedł czas na disco! 1 czerwca zapraszamy na koncert, impreza rozpocznie się o 19:30 występem zespołu „POKOLENIE", natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół „BOYS", serdecznie Zapraszamy.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u