[Nr 4/131] Lesko / Odpowiedzą za pobicie 23-latka

Drukuj
Dodano: środa, 06 czerwiec 2012

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w wyniku którego doszło do pobicia 23-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem 4 maja w miejscowości Bóbrka. Pobity mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Pobity mężczyzna na Policję zgłosił się wczoraj. Funkcjonariusze ustalili, że osoby które go zaatakowały, wciąż przebywają w wynajmowanych domkach w Bóbrce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa turystów wypoczywająca w Bóbrce w piątkowe popołudnie zapytała przechodnia, jak dojść do kamieniołomu, który chcieli obejrzeć. Później 23-letniego mężczyznę zaprosili na imprezę, podczas której razem pili alkohol. Właśnie wtedy dwóch braci: 23-letni i 20-letni mieszkańcy Głuchowa bez wyraźnego powodu rzucili się na swojego gościa, bijąc go dotkliwie.

Następnie w celu załagodzenia sprawy zaproponowali odszkodowanie za pobicie, wręczając poszkodowanemu 100 zł i każąc mu podpisać zobowiązanie, że nie będzie zgłaszał sprawy organom ścigania. Następnego dnia pobity musiał się zwrócić o pomoc lekarską. Wtedy też sprawą zajęła się Policja. Zabezpieczono „oświadczenie" o uniknięciu odpowiedzialności, która i tak czeka sprawców, gdyż pobicie narażające człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo jest ścigane z urzędu, niezależnie od woli pokrzywdzonego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u