[Nr 4/131] Pozorowany wypadek drogowy w Ustrzykach Dolnych

Drukuj
Dodano: środa, 06 czerwiec 2012

Wszystkie służby ratownicze: Policja, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe uczestniczyły we wtorek 15 maja w usuwaniu skutków wypadku drogowego. Rozbite daewoo tico z jedną ranną osobą znajdowało się na boisku szkolnym przy ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Na szczęście to tylko pozorowane zdarzenie drogowe.

Powiększ

Z prośbą o udział w działaniach ratowania życia i usuwaniu skutków wypadków drogowych zwróciła się do Policji Fundacja Rozwoju Podkarpacia dla Młodych „Orzeł" w Ustrzykach Dolnych. Głównym celem działania  fundacji jest upowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym lub uczestniczącym w wypadkach drogowych. Dzięki takim ćwiczeniom ludzie będą umieli reagować w sytuacjach wymagających udzielania pierwszej pomocy.

Na miejscu pozorowanego zdarzenia drogowego policjanci wykonali wszystkie czynności procesowe tak jak podczas prawdziwego wypadku drogowego. Najpierw policjanci ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a potem zespół dochodzeniowo- śledczy przeprowadził oględziny miejsca wypadku. Przez cały czas trwania akcji policjanci i strażacy omawiali wykonywane przez funkcjonariuszy czynności.

Policjanci bardzo chętnie angażują się w takie działania, ponieważ pomagają one doskonalić współpracę wszystkich służb, aby w sytuacji rzeczywistego zagrożenia nie było potknięć, a pomoc była skuteczna.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u