[5/132] Lesko / Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem

Drukuj
Dodano: niedziela, 22 lipiec 2012

Sąd Rejonowy w Lesku zastosował środek zapobiegawczy wobec 35-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów w Polańczyku. Łupem włamywacza padły artykuły spożywcze i alkohol o łącznej wartości ponad 3 tys. zł.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę po czterech dniach od zdarzenia.

Powiększ


Do zdarzenia doszło w nocy 5 czerwca w Polańczyku gm. Lesko. Sprawca, po wybiciu szyby wszedł do sklepu, skąd zabrał pieniądze, alkohol, wędliny oraz gumy do żucia o łącznej wartości ponad 3000 złotych. Właściciel sklepu, który następnego dnia rano ujawnił włamanie natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli pozostawione na miejscu włamania ślady. Po zaledwie czterech dniach policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę włamania, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Mężczyzna, wobec przedstawionych mu dowodów przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Z uwagi na grożącą sprawcy surową karę, Sąd Rejonowy w Lesku postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 35-latek w przeszłości wielokrotnie był już karany za podobne przestępstwa. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, który za czyny popełnione w warunkach tzw. „recydywy" może zwiększyć wymiar kary nawet o połowę.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u