[11/188] Młodzi o zagrożeniach w cyberprzestrzeni

Drukuj
Dodano: niedziela, 14 styczeń 2018

Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Piotr Mazur zaprosił młodzież do Ustrzyckiego Domu Kultury na kolejną debatę zatytułowaną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ", która odbyła się 5 grudnia.

Powiększ Powiększ Powiększ

Celem debaty, która skierowana jest do młodzieży powiatu bieszczadzkiego, było poznanie opinii na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz szkole, jak również zdiagnozowanie ewentualnych zagrożeń, z jakimi młodzież się spotyka, a tym samym właściwa reakcja podmiotów odpowiedzialnych za zapewnianie bezpieczeństwa.
Mł. asp. Dariusz Szeliga omówił zasady prowadzenia działalności profilaktycznej prowadzoną w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. W trakcie debaty policjanci poinformowali młodzież o programach „Dzielnicowy bliżej nas" i aplikacji „Moja Komenda". Wiele miejsca poświęcono Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aspekty te prezentował asp. Krzysztof Pudełko z Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych.
Aleksandra Plamowska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych, przedstawiła zagadnienie cyberprzemocy, odnosząc się w swoim wystąpieniu do ofiary i sprawcy cyberprzemocy. Uczniowie szkół powiatu bieszczadzkiego w dyskusji wskazywali na zagrożenia, jakie stwarzają portale społecznościowe i wszystko to, co związane jest z internetem. Młodzież krytycznie oceniała własne postawy.

– Bardzo często chcemy zaistnieć na portalach społecznościowych. Często jednak zapominamy, że w internecie wszystko pozostaje niemal na zawsze. To, co dzisiaj wydaje nam się super, że jesteśmy tacy a nie inni, może okazać się, naszą zmorą i przegraną sprawą. Musimy pamiętać też, że w przestrzeni multimedialnej znajdziemy zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa. To, co dzisiaj jest naszym marzeniem może okazać się, że ktoś anonimowy po drugiej stronie wcale nie pomoże nam ich zrealizować, ale będzie nas pogrążał. Musimy zdawać sobie z tego sprawę – apelowała jedna z występujących dyskutantek.

Powiększ Powiększ Powiększ

Ilustracją tych zachowań były, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych im. J. Piłsudskiego pod kierunkiem Marioli Pęzioł, scenki prezentujące negatywne elementy zachowań i zagrożeń niesionych przez internet.
Na zakończenie spotkania sierż. szt. Marcin Leicht z Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych przedstawił zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Moderatorem debaty była mł. asp. Aleksandra Wołoszyn – Kociuba, a w debacie uczestniczyli również mł. insp. Piotr Kluz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podkom. Monika Hędrzak z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Renata Jarocka i Renata Kaszycka z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych, Emilia Pastuszko z Oddziału Rejonowego PCK w Ustrzykach Dolnych, nauczyciele szkół powiatu bieszczadzkiego i policjanci ustrzyckiej komendy.

msm

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u