[11/188] Ropieńczańskie inicjatywy

Drukuj
Dodano: niedziela, 14 styczeń 2018

W ostatnią niedzielę października 2017 r. w Ropience otwarto Salę Przedpogrzebową wraz z chłodnią. W uroczystości udział wzięli mieszkańcy wsi, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych Bogdan Ferenc i burmistrz Bartosz Romowicz.

Powiększ

Powiększ Powiększ

Grupa Nieformalna: Renata Wolańska, Lidia Franczyk i Małgorzata Kormosz – działająca przez Stowarzyszenie „Storczyk" w Ropience złożyła w Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017" projekt zatytułowany „W otoczeniu bliskich" na przystosowanie pomieszczeń kościoła w parafii pw. Św. Barbary na Salę Przedpogrzebową.

Powiększ

– Istotnym dla nas było to, że w Ropience nie było takiej kaplicy, musieliśmy korzystać albo w Lesku, albo w Olszanicy, a to daleko. Taka Sala jest nam bardzo potrzebna i jesteśmy wdzięczni wszystkim, że ją zbudowali – mówił nam po otwarciu jeden z mieszkańców Ropienki.

Projekt poparły również władze samorządowe Gminy Ustrzyki Dolne, które zakupiły chłodnię na wyposażenie Sali.
Koordynatorem projektu była Renata Wolańska, którą w realizacji wspomagała Lucyna Sobańska, a jego opiekunem Edyta Salnikow.

Powiększ

– W prace modernizacyjne angażowała się cała wieś. Każdy pomagał jak i w czym mógł. Takiej Sali w Ropience nie było, a w tej chwili dzięki pomocy i FIO i władz gminy, a przede wszystkim zaangażowaniu, wysiłkowi i pracy wszystkich mieszkańców mamy. Jest wyposażona w nowoczesne urządzenia – podsumowała projekt Renata Wolańska.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali ks. Stanisław Sieczkowski i burmistrz Bartosz Romowicz w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Bogdana Ferenca i wielu wielu mieszkańców Ropienki.

msm

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u