[5/193] Elżbieta Rafalska w Świetlicy Opiekuńczej „Pełna Chata”

Drukuj
Dodano: wtorek, 18 grudzień 2018

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odwiedziła podopiecznych Świetlicy Opiekuńczej „Pełna Chata" działającej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych.

Powiększ Powiększ

Od kwietnia działa w Ustrzykach Dolnych Bieszczadzkie Centrum Wspierania Rodziny „Pełna Chata". Świetlica powstała przy pomocy środków z Regionalnego Programu Operacyjnego, a przeznaczono na jego realizację blisko 2,0 mln zł. W placówce przebywa 30 uczniów ustrzyckich szkół, których rodzice pracują lub nie są w stanie pomóc w nauce. Pomocą młodym ludziom służą trzy opiekunki z jej kierownikiem Renatą Kapuścińską-Frankowską na czele. Minister rozmawiała z dziećmi, które opowiadały jej o swojej nauce, zainteresowaniach, a także o pobycie w placówce.

Przychodzimy tutaj po lekcjach i możemy odrabiać zadania domowe, a panie nam tutaj bardzo pomagają. Tutaj jest bardzo fajnie, po odrobieniu lekcji, możemy grać na komputerach, albo w piłkarzyki i bilarda – relacjonował pani minister Marcin – jeden z podopiecznych „Pełnej Chaty".

Powiększ Powiększ

Elżbieta Rafalska powiedziała, że placówka jest przykładem właściwego rozumienia swej roli przez samorządy w wyrównywaniu szans edukacyjnych młodzieży.
Dzieci przygotowały dla swego Gościa skromny upominek, a minister Rafalska częstowała swych małych gospodarzy tortem przywiezionym specjalnie dla nich.
Dyrektor PCPR Magdalena Wojtasik i kierownik Świetlicy Renata Kapuścińska-Frankowska miały możliwość przekazać informacje o realizowanych przez placówkę celach, ale także o jej potrzebach.
W krótkiej wizycie minister Elżbieta Rafalska spotkała się ze Starostą Bieszczadzkim, Markiem Andruchem, wice-starostą Arturem Woźnym, Przewodniczącym Rady Powiatu Bieszczadzkiego Ryszardem Urbanem i Dyrektorem SP ZOZ w Ustrzykach Dolnych Dorotą Łukaszyk.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u