[6/133] Święto leskich i ustrzyckich policjantów

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 10 wrzesień 2012

W sali Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Policji. Po raz pierwszy wspólnie świętowali lescy i ustrzyccy policjanci.

Święto Policji przypada na dzień 24 lipca. Jest to szczególny dzień w historii Policji, ponieważ 24 lipca 1919 r. uchwalono Ustawę o Policji Państwowej. Formacja ta stanowiła fundament dla Policji okresu międzywojennego, z której do dziś utworzona Policja okresu przemian demokratycznych czerpie wartości i wzorce.

Odprawa z okazji tego święta została zorganizowana w sali Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych. Uroczystość odbyła się pod przewodnictwem Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Policji insp. Andrzeja Sabika, który w tym dniu wręczył akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe 31 policjantom z obydwu komend. Nominowanym gratulacje złożyli komendanci i przemawiający goście.

W uroczystości wzięli udział starostowie powiatu leskiego i bieszczadzkiego, Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Wójtowie Gmin: Czarna i Lutowiska oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych . Podczas odprawy awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 14 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lesku i 17 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, w tym dwóch przedterminowo za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków służbowych.

Ponadto symboliczne medale otrzymali przedstawiciele samorządów i straży pożarnej, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagają i współpracują z leską i ustrzycka Policją wspierając ją w realizacji jej ustawowych zadań. Pamiątkowe medale otrzymali Zastępca Podkarpackiego Komendanta Policji insp. Andrzej Sabik, starostwa powiatu leskiego Marek Pańko i bieszczadzkiego Krzysztof Gąsior, Burmistrz Ustrzyk Dolnych Henryk Sułuja, Wójtowie Gmin: Czarna Marcin Rogacki i Lutowisk Krzysztof Mróz oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych mł. bryg. Piotr Królicki.

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Podczas uroczystości policjanci mogli obejrzeć występ zespołu „Echa Bieszczad" z Klubu Seniora w Ustrzykach Dolnych. Wszystkim awansowanym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u