[6/133] Lesko / Policjanci pomogli matce z niemowlęciem

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 10 wrzesień 2012

Dzięki policjantom oddziału prewencji z Rzeszowa, pełniącym służbę w  posterunku sezonowym Policji w Polańczyku, 35-letnia kobieta i jej 9-miesięczne dziecko otrzymali niezbędną pomoc. Policjanci znaleźli ich w poniedziałek 30 lipca w nocy, moknących w deszczu na parkingu w Solinie i nie mających się gdzie podziać.

Powiększ

Policjanci oddziału prewencji patrolując w poniedziałkową noc okolice Jeziora Solińskiego zauważyli kobietę z niemowlęciem na ręku, moknących w deszczu na parkingu niedaleko zapory solińskiej. Kobieta powiedziała policjantom, że została zwolniona z pracy w wesołym miasteczku, a nie mając żadnych pieniędzy i nie znając nikogo miejscowego, postanowiła spędzić noc na parkingu.

Ponieważ padał ulewny deszcz, a prognozy zapowiadały burze, policjanci zaopiekowali się kobietą, prosząc dotychczasowego pracodawcę, by mimo konfliktu udzielił jej schronienia, przynajmniej ze względu na dziecko. Przy okazji wyjaśnili, że kobieta w rzeczywistości nie pracowała, a jedynie pomieszkiwała w wesołym miasteczku wraz ze swoim zatrudnionym tam konkubentem. To on został zwolniony z pracy za nadużywanie alkoholu i opuścił rodzinę. Kobieta pozostawiona bez środków do życia nie miała jak wrócić do rodzinnej Świdnicy.

W poniedziałek policjanci zorganizowali wsparcie w gminnym ośrodku pomocy społecznej, dzięki któremu kobiecie udało się wrócić do domu.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u