[6/133] Lesko / Policjanci zatrzymali szajkę młodych włamywaczy

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 10 wrzesień 2012

Policjanci ustalili osiemnastu członków złodziejskiej szajki mającej na swoim koncie szereg włamań i kradzieży na terenie powiatu leskiego. Młodzi złodzieje najczęściej włamywali się do zbiorników samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych, skąd kradli paliwo. Nie gardzili też drewnem kradzionym z cudzych posesji ani piwem i lodami, po które włamali się do sezonowego baru.

Powiększ

Pierwszymi zatrzymanymi w tej sprawie było pięciu młodych mieszkańców wsi Manasterzec i Łukawica, którzy włamali się do wiaty w Bezmiechowej Górnej. Nad sprawą pracowali policjanci wydziału kryminalnego z Leska. Wykryli oni, że minionej zimy ci sami młodzi ludzie dokonali szeregu włamań do samochodów ciężarowych, autobusów i maszyn rolniczych na terenie kilku bieszczadzkich gmin. Kradli też drewno ze składów i z prywatnych posesji, włamali się również do sezonowego baru, skąd ukradli piwo i lody, które od razu skonsumowali. Inne skradzione przedmioty, np. piły spalinowe przekazywali znajomym prosząc ich o sprzedanie. W procederze brała udział większa liczba osób. Policjanci ustalili osiemnastu mężczyzn  powiązanych ze sprawą, mieszkańców Manasterca, Łukawicy, Wujskiego i Polany w wieku 16-21 lat.

Podczas czynności prowadzonych przez policjantów znaleziono również susz marihuany i zatrzymano dwóch 20-latków podejrzanych o jej rozprowadzanie. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u