[6/133] W wypadku w Trzciańcu zginął 16-latek

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 10 wrzesień 2012

23 lipca w nocy na drodze pomiędzy Wojtkówką a Trzciańcem doszło do wypadku drogowego. Jedna osoba nie żyje, a cztery są ranne. Policjanci wyjaśniają okoliczności i ustalają przyczyny tego wypadku.

Powiększ

W nocy ok. godz. 2.20 dyżurny jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze pomiędzy miejscowościami Wojtkówką a Trzciańcem. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący bmw jadąc w kierunku Przemyśla, na łuku drogi zjechał na lewy pas, a następnie aby wyprowadzić pojazd na właściwy pas drogi odbił w prawo, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Pojazd odbił się jeszcze od przepustu, w następstwie czego przemieścił się ok. 20 m.

Będący na miejscu policjanci ustalili, że bmw podróżowało pięciu mężczyzn w wieku od 15 do 25 lat, wszyscy są mieszkańcami gm. Ustrzyki Dolne. 16 latek  poniósł śmierć na miejscu. Czterej ranni mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Ustrzykach Dolnych, gdzie poddano ich badaniu na stan trzeźwości. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Żaden z uczestników zdarzenia nie potrafi podać kto z nich kierował bmw. Jeżeli tylko stan zdrowia rannych mężczyzn pozwoli na przesłuchanie, policjanci będą wyjaśniać który z nich kierował pojazdem.

Grupa dochodzeniowo-śledcza na miejscu wypadku przeprowadziła oględziny, zabezpieczyła ślady osmologiczne i biologiczne, policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku wyjaśniają okoliczności i ustalają przyczyny wypadku.

We wtorek zaraz po opuszczeniu ustrzyckiego szpitala Krzysztof J. został zatrzymany przez policjantów. W komendzie przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Ustrzyccy policjanci złożyli wniosek do Prokuratury Rejonowej w Lesku o zastosowanie aresztu dla sprawcy wypadku.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u