[10/137] Wielka Niedźwiedzica piwa nawarzy - my wypijemy

Drukuj
Dodano: niedziela, 16 grudzień 2012

 

Powiększ

Jest takie powiedzenie - jak się chcesz napić piwa nie musisz kupować browaru. Okazało się jednak, że browar zawitał w Bieszczady. Od pewnego czasu kierowcy z ciekawością obserwowali roboty budowlane jakie rozpoczęto w Uhercach przy głównej drodze do Ustrzyk i granicy. Zadawano sobie pytanie co też tam się buduje, bo plac budowy spory, a i rozmach inwestycyjny duży. No i bańka pękła. W miejscu tym powstaje browar, ale jak się okazuje nie taki zwykły, bowiem prócz warzenia piwa, mieścić się tu będzie sala koncertowa, sklep z regionalnymi produktami spożywczymi i pamiątkami. Obiekt korzystać z energii odnawialnej. Wyposażony też będzie w przyjazną środowisku ekologiczną oczyszczalnię ścieków.

Tajemniczym inwestorem okazało się spółka o intrygującej nazwie Ursa Maior. Nazwa spółki to w dosłownym tłumaczeniu Wielka Niedźwiedzica, a więc coś co w jakimś sensie można z Bieszczadami kojarzyć, bo Wielką Niedźwiedzicę w pogodne noce widać na niebie, a żywe niedźwiedzice po tutejszych górach spacerują.

Powiększ

Szefuje spółce Agnieszka Łopata, rzemieślnik, mistrz piwowarstwa prowadząca bloga o piwie i jedzeniu. To na niej w przyszłości spoczywać będzie dbanie o jak najwyższą jakość warzonego tutaj piwa. Kolejny ze wspólników to Janusz Demkowicz, znany muzyk, założyciel folkowej grupy Tołhaje, ponadto organizator imprez kulturalnych i muzycznych. Ostatnim z trójki wspólników jest Andrzej Czech przedsiębiorca, redaktor naczelny magazynu Bieszczadnik. Andrzej Czech to także pasjonat ekologii, korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Ciekawostkę jest sposób zbierania funduszy na montaż solarów. Otóż mogą się na nie składać wszyscy za pomocą serwisu internetowego www.polakpotrafi.pl. Zbiórka pieniędzy na solary warte nieco powyżej 100 tysięcy zł. potrwa do 21 grudnia.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku latem 2013 roku. Jak zakładają wspólnicy produkować się tutaj będzie kilka rodzajów piwa. Nie maja one jeszcze nazw, ale osoba szefowej Agnieszki Łopata gwarantuje, że będą one znakomitej jakości. Piwa warzyć się tutaj ma w ilości około 600 tysięcy litrów rocznie, w małych seriach o doskonałej jakości. Jakość to rzecz ważna bo zdecyduje o powodzeniu przedsięwzięcia, bowiem będzie można go tyle naważyć ile klienci dadzą go radę wypić.

Wiesław Stebnicki

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#1 Rafał 2012-12-16 23:02
bzdura, farsa i groteska
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u