[11/138] LECH WAŁĘSA - „Przyślijcie do mnie ciężarówkę”

Drukuj
Dodano: niedziela, 06 styczeń 2013

Powiększ

Niezwykle uroczysty charakter miał uroczystość poświęcenia sztandaru Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych. Niezwykle uroczysty, a zarazem niecodzienny, bowiem rzadkością jest by na uroczystości takiej pojawił się sam bohater wyniesiony na sztandary. W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych na sztandarze pojawiła się sylwetka byłego prezydenta Lecha Wałęsy, którego imię nosi od niedawna ta szkoła.

Wprawdzie są różne opinie na ten temat jednak nie można temu pomysłowi odmówić racjonalności. Młodzież ma bowiem jedyną w swoim rodzaju możliwość na żywo spotkać się i porozmawiać z człowiekiem, który jest niekwestionowana ikoną przemian ustrojowych do jakich doszło we wschodniej części Europy. Nikt Wałęsie tego nie odbierze. Zresztą sam prezydent zaproponował młodzieży kolejne już- poza tym uroczystym- spotkania robocze, w czasie których przybliżył by im fakty jakich był uczestnikiem i twórcą. Wałęsa dziękując za zaszczyt jakim jest dla niego nazwanie szkoły jego imieniem zdeklarował się przekazać na rzecz szkoły wszystkie upominki, prezenty, nagrody jakie otrzymał w czasie ostatnich pięciu lat na całym świecie- „Przyślijcie do mnie do Gdańska wielką ciężarówkę, by mogły się w niej zmieścić wszystkie nagrody i prezenty jakie otrzymałem w ostatnich pięciu latach. Mam nadzieję, ze będzie je można wykorzystać praktycznie do nauki. Dowiecie się gdzie byłem, za co mnie nagrodzono. Resztę dopowiem wam sam gdy was tutaj nie raz odwiedzę." Burmistrz Henryk Sułuja od razu prezydentowi zripostował- „Panie Prezydencie przyślemy do Gdańska nie jedną ciężarówkę, a dwie. Do drugiej niech Pan zapakuje swoje i swojej żony rzeczy i przyjeżdża w Bieszczady gdzie będzie Pan mile widziany."

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Jak już pisałem spotkanie miało niezwykle uroczysty charakter. Zaczęło się od mszy świętej. Szkoda tylko, że księża nie znaleźli już czasu na udział w uroczystościach w szkole. Czyżby w ten sposób chcieli coś zademonstrować. Licznych gości uroczystości przywitał dyrektor szkoły Julian Czarnecki, a byli wśród nich Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Starosta Krzysztof Gąsior, Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego Piotr Korczak, Burmistrz Ustrzyk Dolnych Henryk Sułuja, wójtowie Czarnej Marcin Rogacki i Lutowisk Krzysztof Mróz, kurator oświaty, przedstawicielka wojewody, goście ze Starego Sambora i sąsiadującego z bieszczadzkim powiatu przemyskiego. Byli też radni powiatu bieszczadzkiego, Ustrzyk Dolnych, dyrektorzy i kierownicy ustrzyckich zakładów pracy, przedstawiciele służb mundurowych. Co najważniejsze było też sporo młodzieży. To właśnie jej reprezentanci przedstawili zebranym wzruszający spektakl poświęcony drodze swojego patrona Lecha Wałęsy od skoku przez stoczniowy  płot, do chwili wyboru na Prezydenta RP. Swój program artystyczny prezentowała też młodzież z ustrzyckiego Gimnazjum Nr1. Dodać warto, że uroczystość odbyła się w przekształconej na salę gimnastyczną, dawnej sali widowiskowej PPD Ustianowa. Tutaj w lutym 1981 roku Lech Wałęsa spotkał się działaczami Solidarności z Ustrzyk Dolnych w trakcie jego wizyty u strajkujących w mieście rolników z rolniczej Solidarności. Strajk rolników zakończył się podpisaniem tzw. porozumień Ustrzycko-Rzeszowskich.

/steb/

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#20 Krzysztof 2013-01-30 22:06
Cytuję julian:
Skoro Stebnicki jest konkurencją dla Pana to Pana opinia w tej sprawie też rzetelna nie jest.

Ja nie jestem wydawcą Pulsu Bieszczadów. Tak więc Pan Stebnicki nie jest dla mnie żadną konkurencją.
Cytuj
#19 julian 2013-01-30 20:10
Skoro Stebnicki jest konkurencją dla Pana to Pana opinia w tej sprawie też rzetelna nie jest.
Cytuj
#18 Krzysztof 2013-01-30 17:49
Cytuję julian:
Połoniny też są Rzetelne. Jak by nie były to na takim małym rynku już dawno by się nie utrzymały.

nie będziemy wnikać tu na tym forum w finanse wydawcy czyli Fundacji Bieszczady bez granic. Opieszemy to wszystko już niedługo. Rzetelność polega na tym, że opisuje sie sprawy bezstronnie dając mozliwośc odniesienia się do zarzutów drugiej stronie. Pan Stebnicki nie jest rzetelnym dziennikarzem bo opisuje sprawy najczęściej jednostronnie. Ponadto, prosze zwrócić uwage na to, że Pan Stebnicki jest zarazem wydawcą, dziennikarzem, radnym, i politykiem. Samo to zestawienie wypacza istotę dziennikarstwa, nawet jeśli się pominie fakt, że znalazł pracę w instytucji podległej jego koalicjantowi. Wiele informacji , które Pan Stebnicki posiadał a które dotyczyły róznych nieprawidłowośc i puścił mimo uszu.
Cytuj
#17 julian 2013-01-30 17:09
Połoniny też są Rzetelne. Jak by nie były to na takim małym rynku już dawno by się nie utrzymały.
Cytuj
#16 julian 2013-01-30 17:08
Puls nie korzysta z ogłoszeń samorządowych instytucji, więc musi się utrzymywac ze sprzedaży. Połoniny otrzymują ogłoszenia od instytucji które kontroluje pośrednio wydawca, czyli Pan Stebnicki.
Inteligentny czytelni sam sobie wyrobi zdanie co do rzetelności i etyki.
Połoniny też są Rzetelne. Jak by nie były to na takim małym rynku już dawno by się nie utrzymały.
Cytuj
#15 Krzysztof 2013-01-30 13:13
Cytuję julian:
Panie Antku z pulsem bieszczad niech sie Pan nie zadaje. Tam za przeczytanie artykułu chcą 2 złote. Gazeta dla bogatych nie to co połoniny. Wiesiek jest ok ibiedny sobie moze poczytac!!!!!

Puls nie korzysta z ogłoszeń samorządowych instytucji, więc musi się utrzymywac ze sprzedaży. Połoniny otrzymują ogłoszenia od instytucji które kontroluje pośrednio wydawca, czyli Pan Stebnicki.
Inteligentny czytelni sam sobie wyrobi zdanie co do rzetelności i etyki.
Cytuj
#14 Antoni Wojnarowicz 2013-01-30 12:56
Pacyfikacja Strajku Ustrzyckiego cz.III

IPN Rz 053/59 t.6 -oświadzenie Wałęsy z dnia 10 01 1981 ..
W związku z przeniesieniem Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego Rolników z Ustrzyk do Rzeszowa ...delegaci poszczególnych MKZ znajdujących się obecnie w Ustrzykach proszeni są również o udanie się do Rzeszowa celem przyłączenia się do akcji ogólnopolskiej.
c.d.n.
Cytuj
#13 Antoni Wojnarowicz 2013-01-30 12:48
Pacyfikacja strajku ustrzyckiego cz.II
-z programu Federacji organizującej strajk
..zabezpieczenie prawne własności na obszarach URM w Bieszczadachi i Ziem Zachodnich.../z walczane przez Wałęsę/

-IPN Rz 053/59.t.6..osw iadczenie KS w Ustrzykach po wstępnych rozmowach z komisją rządową ..przekazanie na cele społeczne URM ..skorygowanie błędnej polityki osadniczej,.zmi any przepisów prawnych utrudniajacych gospodarowanie. .przewodniczacy k. rządowej oświadczył ze nie widzi ona możliwości spotkania.
Cytuj
#12 julian 2013-01-30 12:06
Panie Antku z pulsem bieszczad niech sie Pan nie zadaje. Tam za przeczytanie artykułu chcą 2 złote. Gazeta dla bogatych nie to co połoniny. Wiesiek jest ok ibiedny sobie moze poczytac!!!!!
Cytuj
#11 Krzysztof 2013-01-30 09:06
Panie Antoni.
Chętnie o tym napiszę, proszę o kontakt.
krzysztof.franczak@pulsbieszczadow.com.pl
Krzysztof Franczak
pulsbieszczadow.com.pl/
Cytuj
#10 Czytelnik 2013-01-30 08:29
Jedynie pierwszy wpis jest "na temat", reszta to plucie jadem i jakieś próby lustracji a'la pseudoipeenowsk ie.
Cytuj
#9 marian 2013-01-30 08:29
No Panie Antoni to za to kapowanie Pan stawy pobudował??? W Krościenku też Pan dużo nie dał?? Czyli warto było donosić!!!!
Cytuj
#8 Antoni Wojnarowicz 2013-01-29 20:38
Myślałem że będzie merytorycznie.. a jest jak zwykle -w Ustrzykach.
sygn.akt II Ko 228/08 - wyrok Sądu Okręgowego w Krośnie zasadzającego od Skarbu Państwa zadośćuczynieni e za represjonowanie w latach 1970-1989
.."Sąd ustalił następujący stan faktyczny:..w związku z tą działalnością znalazł się w kręgu zainteresowania organów bezpieczeństwa publicznego oraz SB....Antoni Wojnarowicz systematycznie odmawiał podjęcia współpracy z SB..Sam Antoni Wojnarowicz nie był tajnym współpracowniki em służb ,chociaż próbowano wytworzyć takie wrażenie między innymi dokonując jego rejestracji jako TW aby go skompromitować przed innymi działaczami opozycji.Wniosk odawca A.Wojnarowicz może wystąpić przeciwko osobom które naruszają jego dobre imię w jakikolwiek sposób np. poprzez twierdzenie ,iż był on tajnym wspólpracowniki em " koniec cytatu.
Cytuj
#7 juras 2013-01-29 19:21
Zarejestrowany 8 IX 1981 przez SB jako TW ps. Apolinary, Aleksander do rozpracowywania elementów antysocjalistyc znych w „S” RI. SB współpracę z nim rozwiązała 26 I 1990.
Źródło: encyklopedia-solidarnosci.pl/. ../...
Cytuj
#6 Czytelnik 2013-01-29 12:06
Niestety chyba Pan tylko pisze na temat. Reszta "komentatorów" potrafi tylko szukać kwadratowych jaj i wku***ać ludzi ;)
Pozdrawiam.
Cytuj
#5 Antoni Wojnarowicz 2013-01-29 10:46
Polemika zbacza z kursu.
-IPN Rz 0-43/1053t.2 -dotyczy pacyfikacji strajku przez KOR ...Tajne spec znaczenia .."KS w Ustrzykach Dolnych miał przyjechać do Rzeszowa i połaczyć się z K.S Rzeszów .Wojnarowicz sprzeciwił się temu...TW ps. Karol zgodnie z otrzymanym zadaniem przebywał w dniach 9 01 1981r w Ustrzykach Dolnych jako przedstawiciel Solidarności Wiejskiej .Pobyt Karola i pozostałych osób miał na celu wyjaśnić bezpodstawność strajku bez porozumienia z KKP Wałęsy.Karol odsyłał z Ustrzyk delegacje z różnych regionów kraju by nie dopuscić do strajku ogólnopolskiego .Solidarność Wiejska jest aktualnie w zainteresowaniu KOR."
Przeczytajcie to ,droga młodzieży ZSZ i Burmistrzu Ustrzyk.
Cytuj
#4 juras 2013-01-29 00:39
Stebnicki podbija Polskę wolnoscmediow.org/.../...
Cytuj
#3 Antoni Wojnarowicz 2013-01-19 13:03
Stopniowy upadek państwowości ,niewątpliwie ,wiąże się też z degradacją prawa
Cytuj
#2 juras 2013-01-16 15:32
Czy łamią oni prawo?
wolnoscmediow.org/.../...
Cytuj
#1 Antoni Wojnarowicz 2013-01-06 15:52
Pomysł przedni.Na uwłaszczonym majątku URM w Arłamowie bawią się elity ,oderwane od rzeczywistości. W rocznicę pacyfikacji Strajku Ustrzyckiego w wykonaniu Wałęsy i Służby Bezpieczeństwa PRL.
Współczuję młodzieży
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u