[4/142] Policja w Lesku - czy tym razem się uda?

Drukuj
Dodano: niedziela, 05 maj 2013

Powiększ
Komenda Powiatowa Policji w Lesku ma wyjątkowego pecha jeśli chodzi o budowę nowej siedziby. To, że stary obiekt nie spełnia jakichkolwiek standardów było już wiadomym od lat. Kiepska lokalizacja w budynku wybudowanym jeszcze przed wojną uniemożliwiała jakąkolwiek modernizację, czy rozbudowę. Nie było miejsca na parkingi, garaże. Pomieszczenia ciaśniutkie, wymagające pilnych remontów. Słowem udręka dla pracujących tutaj policjantów, ale też dla odwiedzających budynek petentów. Dlatego też już kilkanaście lat temu zapadła decyzja, że trzeba koniecznie coś z tym fantem zrobić.

Zdecydowano więc o kupieniu budynku naprzeciw dworca autobusowego. Jak się jednak okazało w związku z tym zakupem powiało smrodkiem. Budynek niezbyt nadawał się na siedzibę policji. Był problem z dojechaniem do niego, nie mówiąc już o ciasnocie wykluczającej praktycznie zorganizowanie jakiegokolwiek parkingu. Osoby z KW Policji, które zdecydowały o tym zakupie poniosły konsekwencja swojej decyzji. Co z tego? Skoro lescy policjanci skazani zostali na kolejne lata pracować miast w nowoczesnej komendzie w zabytkowej ruinie.

Powiększ

Decyzja o budowie komendy przy ulicy Przemysłowej obok drogi na Łukawicę zapadła już sporo lat temu, problemem stały się jednak pieniądze na inwestycję, a tych nie było. Lata płynęły. Wreszcie zapadła wiążąca decyzja. Budowa nowoczesnej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Lesku ruszy w tym roku. Inwestycja została zaakceptowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nowe komendy powstaną jeszcze w Jaśle, Łańcucie i Stalowej Woli.

PowiększW tym miejscu ma powstać nowa komenda

Nowa komenda składać się będzie z dwóch budynków administracyjnego o powierzchni 2200 m2 i gospodarczego o powierzchni 850 m2. W tym pierwszym wysokim na trzy kondygnacje zlokalizowano poczekalnię, recepcję, pokoje odpraw, narad i osób zatrzymanych. Powstaną tutaj magazyny broni, sprzętu łącznościowego, dowodów rzeczowych. Znajdzie się też miejsce na siłownię. Budynek gospodarczy to garaże dla pojazdów służbowych, hala strzelań, pomieszczenie dla łodzi wykorzystywanych w lecie na zalewie solińskim. Budowa ma być zakończona w 2015 roku. Wypada mieć nadzieję, że wreszcie po tylu latach mordęgi w katastrofalnych wręcz warunkach lescy policjanci odetchną z ulgą.

Wiesław Stebnicki

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u