[7/145] Dni Gminy Olszanica

Drukuj
Dodano: sobota, 07 wrzesień 2013

Czytaj więcej...
W dniach 22 i 23 czerwca 2013 roku odbyły się Dni Gminy Olszanica. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Pierwszy dzień 22 czerwiec w Uhercach Min. rozpoczął Międzynarodowy Turniej Szachowy, w którym udział wzięli zawodnicy z Podkarpacia, Ukrainy oraz Słowacji.  Równocześnie na stadionie sportowym w Uhercach Min. odbywały się rozgrywki piłkarskie dzieci i młodzieży z terenu Gminy Olszanica.

22 czerwiec był ogólnopolskim dniem życia bez uzależnień. We współpracy z Powiatową Komendą Policji w Lesku młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Uhercach Min. przygotowała happening poświęcony profilaktyce zachęcającej do życia bez uzależnień. W godzinach popołudniowych odbyły się mecze towarzyskie drużyn „Motoru" Lublin oraz „Szarotki" Uherce Min. z okazji zakończenia kariery piłkarskiej Rafała Niżnika, wychowanka „Szarotki", który grał w Igloopolu Dębica i Okocimskim Brzesko, po czym wyjechał do Danii, gdzie grał kolejno w Brøndby IF, Brønshøj BK. W polskiej ekstraklasie rozegrał 133 mecze, strzelając 18 bramek. W 1998 roku zdobył mistrzostwo Polski. Jest także mistrzem Danii z 2002 roku i zdobywcą pucharu Danii z 2003 roku.

Powiększ

Z okazji zakończenia kariery Rafała Uherce odwiedziło wielu znakomitych piłkarzy, przyjaciół Rafała Niżnika, którzy rozegrali mecz towarzyski z lokalnym klubem sportowym „Szarotka". Na zakończenie dla wszystkich uczestników zorganizowana została dyskoteka.

Powiększ

 

Drugiego dnia w niedzielę na placu rekreacyjnym „Sołtysówka" w Olszanicy zaprezentowali się młodzi ludzie z terenu Gminy w bogatym programie artystycznym. Przez cały czas trwania imprezy odbywały się targi rękodzielnicze oraz giełda ogrodnicza. Dzieci i młodzież miały okazje spędzić czas w „Strefie Twórczej" oraz w stoisku edukacyjnym przygotowanym przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Powiększ

Wieczorem dla uczestników spotkania koncert zagrał zespół Groovinscy, na koniec wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych na zabawie tanecznej.

REFERAT OŚWIATY KULTURY SPORTU I PROMOCJI W OLSZANICY

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u