[4/153] Legendarny Bieg Rzeźnika z własnym piwem

Drukuj
Dodano: niedziela, 06 lipiec 2014

Czytaj więcej
Ursa Rzeźnik to nazwa piwa, która powstaje z myślą o uczestnikach legendarnego ultramaratonu "Bieg Rzeźnika".
Po przekroczeniu linii mety, biegacze będą mogli się wzmocnić piwem przygotowanym wg specjalnej receptury.
Impreza odbędzie się 20 i 21 czerwca w Bieszczadach.

 

Powiększ

"Ursa Rzeźnik" - oficjalne piwo X Biegu Rzeźnika właśnie leżakuje. -Uwarzone zostało ze słodu pilzneńskiego i monachijskiego z dodatkiem kilku rodzajów słodów karmelowych, które nadały piwu przyjemny, słodowo-karmelowy smak i aromat. - mówi Agnieszka Łopata, piwowarka z Domu Wielkiej Niedźwiedzicy Ursa Maior. -Kilkukrotnie chmielone, niskoalkoholowe, bez wątpienia będzie to piwo niezwykle orzeźwiające i przyjemnie regenerujące strudzonych uczestników biegu. Rzeźnik oczywiście będzie niefiltrowany i niepasteryzowany – dzięki temu zachowa wszystkie swoje właściwości odżywcze i izotoniczne. - dodaje A. Łopata.

Wyjątkowe piwo na wyjątkowej imprezie

"Bieg Rzeźnika" będzie jedyną imprezą biegową na świecie, której uczestnicy otrzymają na mecie piwo, a nie tradycyjne napoje regeneracyjne. - Piwo opracowane przez Ursa Maior jest bardzo dobrym sposobem na uzupełnienie elektrolitów oraz wypłukanie pozostałości środków energetyzujących spożywanych przez zawodników. - mówi Mirek Bieniecki, pomysłodawca imprezy.

Bieg Rzeźnika 2014

Dziesiąta edycja ultramaratonu „Bieg Rzeźnika" startuje już 19 czerwca. To kultowa impreza w Bieszczadach. W parze z innym biegaczem, trzeba przebiec blisko 80 km w bardzo trudnym terenie, czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, Smerek oraz połoniny do Ustrzyk Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin. Zapisy na ten bieg trwają chwilę. W tym roku 1000 miejsc rozeszło się w 12 minut. W 2013 roku Bieg Rzeźnika został nagrodzony Złotą Kozicą jako najlepszy bieg górski w Polsce.

"Rzeźnik" z numerem 13

Ursa Rzeźnik to już trzynasty rodzaj piwa uwarzony przez browar Ursa Maior. - Jeśli pomysł się przyjmie, to "Rzeźnik" trafi do powszechnej sprzedaży, zarówno w naszym sklepie "Esencja Karpat", jak i w punktach sprzedaży w całym kraju. - mówi Andrzej Czech, wiceprezes Domu Wielkiej Niedźwiedzicy Ursa Maior.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u