[5/154] Dni Ustrzyk - nareszcie przy w miarę dobrej pogodzie

Drukuj
Dodano: niedziela, 03 sierpień 2014

Powiększ

Tradycją już było, że w trakcie dwudniowych obchodów Dni Ustrzyk w czerwcu praktycznie zawsze padał deszcz. W tym roku stało się jednak inaczej. Wprawdzie w sobotę 14 czerwca jeszcze chwilami pokropiło, ale w niedzielę pogoda była już bez zarzutu. Odbiło się to rzecz jasna na frekwencji w sobotę była kiepska, w niedzielę dużo lepsza.

Nie mniej jednak daje się zauważyć, że mieszkańcy Ustrzyk są nieco zepsuci darmowymi imprezami i tylko gwiazdy z Polskiej muzycznej ekstraklasy mogły by ściągnąć tłumy. W tym roku ze względu na roboty budowlane w Parku pod Dębami impreza obyła się w rynku, co tym bardziej powinno się przełożyć na lepszą frekwencję, a jednak tak się nie stało. Sobotnią imprezę rozpoczęła akcja policji w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki „Przestańmy biec".

W sobotnie popołudnie na ustrzyckim deptaku odbył się happening pod nazwą „Zryw wolnych serc". Wzięli w nim udział mieszkańcy Ustrzyk Dolnych. O godz. 16.00 wszyscy uczestnicy wybili rytm serca łącząc się w tym geście z uczestnikami akcji w całym kraju.

Na terenie całego kraju odbyła się akcja zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Policję przy współpracy wielu instytucji - OGÓLNOPOLSKI GŁOS PROFILAKTYKI. Pomysł takiego przedsięwzięcia zrodził się w Komendzie Głównej Policji. W działania te również włączyła się ustrzycka Policja. Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki realizowanego także w ramach programu "Razem bezpieczniej", jest promocja zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień oraz edukacja młodzieży i dorosłych, w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej.

Powiększ

Powiększ

Na ustrzyckim deptaku odbywały się festyny z okazji Dnia Ustrzyk Dolnych. Policja włączyła się z blokiem edukacyjno-profilaktycznym, podczas którego zwracano uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież. Podczas imprezy można było uzyskać szczegółowe informacje na temat pomocy, jaką należy otoczyć osoby z problemami. Do współpracy policjanci zaprosili przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznej i przedstawicieli Komisji ds. przeciwdziałania alkoholizmowi, a także przedstawiciela Sanepidu, który namawiał do zbadania dwutlenku węgla w organizmie. Na miejscu młodzież z ustrzyckiego Koła PCK uczyła jak pomagać osobom omdlałym czy ofiarom wypadków drogowych.
Odezwę społeczności Pat odczytał Wicestarosta powiatu Bieszczadzkiego Zygmunt Krasowski, który porwał wszystkich do zrywu wolnych serc. W spotkaniu uczestniczyła również sekretarz Urzędu Miejskiego Pani Janina Sokołowska.

Powiększ

Sobotni dzień Ustrzyk zakończyły koncerty Kamila PRJ, Vintage oraz bardzo dobrej bluesowej grupy Obstawa Prezydenta.

Niedziela to w pierwszej kolejności występ miejscowych grup tanecznych- Cheerleaders Shake Dance z Szkoły Podstawowej Nr1, Nemezis z UDK, Smyki z ustrzyckiej dwójki oraz Werchowyńcy z LO.

Powiększ

Muzycznie też było nieźle bo wystapiły zespoły Bethel i Indios Bravos. Ten drugi zespół grający mieszaninę rocka i reggae jest w tym roku gwiazdą festiwalu w Jarocinie.

Powiększ

Przez dwa dni mieszkańcy Ustrzyk i goście dni miasta mogli zwiedzić wystawy obrazów Zbigniewa Zamołojki w galerii w rynku oraz prace wykonane haftem krzyżykowym przez Krzysztofa Wnęka. O dokonaniach Krzysztofa Wnęka pisaliśmy w jednym z ubiegłorocznych numerów Naszych Połonin.

Sponsorami imprezy była firma GAZ-system, T-mobile oraz IN-FORM MEDIA.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider



 Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u